Четвер, 12 Травня, 2022

Що буде зі справою Героїв Небесної Сотні?

В п’ятницю, 15 листопада, адвокат Небесної Сотні опублікувала новину, щодо подальшого розслідування цієї справи. Детальніше про це розповість yes-lutsk.

Євгенія Закревська, представник Героїв Небесної Сотні та голова Колегії “Адвокатська дорадча група”, на особистій сторінці у соціальній мережі Facebook опублікувала новину, яка приголомшила усіх. 

Розслідування подій, які відбувалися у 18-21 лютого 2014 року, буде зупинено. Річ у тім, що депутати Верховної Ради повинні були розглянути норму забезпечення слідства у справах Майдану та відповідно проголосувати. Проте, як наголосила Євгенія Закревська, це не відбулося, адже чиновники просто забули про це. Деякі депутати все ж таки спробували нагадати усім присутнім про важливість просування справи: Дмитро Разумков, Галина Янченко та Ярослав Юрчишин. На жаль, безрезультатно. 

Наступне засідання буде аж у грудні, 3 числа, а з 20 листопада справа піде в нікуди. 

Верховна Рада не проголосувала за деякі поправки до Закону про Державне бюро розслідувань, тому справи Революції гідності не будуть розглянуті ніким та ніде.

Адвокатська дорадча група зверталася до Володимира Зеленського, Руслана Рябошапка (Генерального прокурора), Олексія Гончарука (Прем’єр-міністра України) та Романа Тригуба (генерального директора Державного бюро розслідувань) з проханням про негайне вжиття заходів у питаннях щодо розслідування справ Майдану. За словами представників родичів Героїв Небесної Сотні — справа розвалюється.

Нагадаємо, напередодні, 14 листопада, активісти, громадські діячі, родичі загиблих та небайдужі люди влаштували мітинг на Банковій під назвою “Майдан забуттю не підлягає”, яка була викладена свічками. Усі присутні вимагали від Президента терміново втрутитися у ситуацію заради того, щоб Верховна Рада, Генпрокуратура та ДБР створили спеціальний підрозділ. Останній повинен займатися справами Героїв. Однією з умов створення такого підрозділу є — перехід усіх слідчих з прокуратури, Служби безпеки України та Національної поліції, які вели ці справи донині.