Неділя, 22 Травня, 2022

Виплати лікарняних та допомогу по вагітності і пологам припинено: причини

Сьогодні, 20 листопада, Фонд соцстрахування повідомив проте, що кошти для виплати матеріального забезпечення особам, які застраховані виплачуватися не будуть. Докладніше розповість yes-lutsk.

За словами Євгена Баженкова, директора виконавчої дирекції Фонду, Кабінет міністрів затвердив бюджет на поточний рік, а напрями фінансування більше. Фонд не може виконати перерахування матеріальної допомоги, ніж це зазначено у бюджеті 2019.

Усі кошти, які були на рік заплановані, станом на 19 листопада вичерпано. Матеріальне забезпечення є на рахунках, але від сьогодні перерахування їх неможливе до того часу, поки не будуть внесені зміни до бюджету на 2019 рік.

Згідно з постановою №16 “Про затвердження бюджету Фонду соціального страхування України на 2019 рік” була ухвалена Кабінетом міністрів на початку року, 16 січня. На матеріальне забезпечення були передбачені кошти у розмірі 12, 535 млрд грн. Проте, сьогодні ця сума становить на один мільярд більше, аніж зазначено у державному бюджеті.

Пан Баженков зазначив, що дана ситуація є недопустимою, адже фінансування припинено з бюрократичних причин. Переговори із Міністерством соцполітики ведуться та сподіваються, що проєкт внесення змін буде поданий на розгляд та затвердження Кабінету міністрів.

Директор Фонду запевняє, що проєкт готовий та останній крок за Міністерством соціальної політики. Також, Євген Баженков наголосив, що виплати відновлять одразу ж, як тільки проєкт змін затвердять.

Матеріальне забезпечення надається у випадках: тимчасової непрацездатності (догляд за хворою дитиною включно); вагітності та пологах; поховання.

Директор підкреслив, що затверджений бюджет дорівнює рівню минулого року.

Страхові виплати, фінансування медичних та соціальних послуг для тих, хто постраждав під час виробництва й реабілітаційного лікування для осіб, які застраховані Фонд нараховуватиме без перебоїв.