Середа, 28 Липня, 2021

Українські татусі зможуть брати оплачувану відпустку після народження дитини

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

Нині чоловіки, дружина яких перебуває у післяпологовій відпустці, можуть брати відпустку на 14 календарних днів за власним бажанням, проте без збереження заробітної плати. Нещодавно на сайті Верховної Ради була оприлюднена інформація про реєстрацію законопроекту «Про внесення змін до статті 17 Закону України «Про відпустки», завдяки якому чоловіки зможуть отримати відпустку у зв’язку з народженням дитини на термін 10 днів. Далі про це розповість yes-lutsk з посиланням на Znaj.ua та Верховну Раду України.

У пояснювальній записці лікарі зазначають, що така відпустка дасть змогу батькові бути поруч з сім’єю у такий важливий період життя, як народження дитини. Окрім того, присутність батька буде сприяти догляду за новонародженим, а також вплине на рівні можливості на шляху адаптації до ситуації, яка викликана появою на світ дитини.

Згідно даних міжнародної організації Save the Children Ukraine, за рівнем материнського комфорту Україна розташовується на 78 місці у світі.  

Татусі деяких інших країн отримують відпустку після народження дитини, що передбачається законодавством. До таких країн входять: Норвегія, Ісландія, Великобританія та Португалія.

Норвезькі татусі отримують два додаткові тижні оплачуваної відпустки, чоловіки Великої Британії – 2 тижні зі збереженням заробітної плати у розмірі до 90%, чоловіки Ісландії – три місяці з допомогою в розмірі 80% від середнього заробітку. Португальські ж татусі зобов’язані провести із матір’ю та новонародженим малюком 5 днів, які будуть оплачені, проте у випадку відмови доведеться заплатити штраф.

Для татусів відпустка буде оплачена та, як і декретна – у зв’язку з вагітністю, пологами та доглядом за дитиною. Такий закон є величезним кроком на шляху до досягнення гендерної рівності.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Повітря, простір та воля: чому обирають будинок?

Вибір власного життя часто приводить до питання: власний будинок або квартира у багатоповерхівці. Для кого буде найбільш вигідним придбання будинку в місті?...

Найгучніші злочини (найвідоміші злочинці) в історії Луцька

В історії Луцька чимало згадок про напади загарбників, проте усі вони були до часів Незалежності України. 2020 рік став для обласного центру...

Демонтаж кіосків на Центральному ринку не будуть продовжувати: Ігор Поліщук кличе підприємців на зустріч

Міський голова Ігор Поліщук, у щотижневому звіті, розповів про найактуальніші проблеми Луцька. Серед них - майбутнє Центрального ринку. Yes-lutsk розповість більше.

Представники “City Card” хвилюються через те, що термінали компанії можуть викидати у річку

У вівторок, в Луцькій міській раді, провели День депутата. Детальніше про цей захід розповість yes-lutsk, посилаючись на ІА “Конкурент”.

Сміттєзвалища на Волині, новий реабілітаційний центр для бійців АТО та майно санаторію “Згорани”: Григорій Недопад повідомив про плани на майбутнє

Під час прес-конференції “100 днів роботи Волинської обласної ради”, яка відбулася 5 березня. Григорій Недопад відповідав на усі питання журналістів щодо теперішнього...