Вівторок, 28 Червня, 2022

Українські татусі зможуть брати оплачувану відпустку після народження дитини

Нині чоловіки, дружина яких перебуває у післяпологовій відпустці, можуть брати відпустку на 14 календарних днів за власним бажанням, проте без збереження заробітної плати. Нещодавно на сайті Верховної Ради була оприлюднена інформація про реєстрацію законопроекту «Про внесення змін до статті 17 Закону України «Про відпустки», завдяки якому чоловіки зможуть отримати відпустку у зв’язку з народженням дитини на термін 10 днів. Далі про це розповість yes-lutsk з посиланням на Znaj.ua та Верховну Раду України.

У пояснювальній записці лікарі зазначають, що така відпустка дасть змогу батькові бути поруч з сім’єю у такий важливий період життя, як народження дитини. Окрім того, присутність батька буде сприяти догляду за новонародженим, а також вплине на рівні можливості на шляху адаптації до ситуації, яка викликана появою на світ дитини.

Згідно даних міжнародної організації Save the Children Ukraine, за рівнем материнського комфорту Україна розташовується на 78 місці у світі.  

Татусі деяких інших країн отримують відпустку після народження дитини, що передбачається законодавством. До таких країн входять: Норвегія, Ісландія, Великобританія та Португалія.

Норвезькі татусі отримують два додаткові тижні оплачуваної відпустки, чоловіки Великої Британії – 2 тижні зі збереженням заробітної плати у розмірі до 90%, чоловіки Ісландії – три місяці з допомогою в розмірі 80% від середнього заробітку. Португальські ж татусі зобов’язані провести із матір’ю та новонародженим малюком 5 днів, які будуть оплачені, проте у випадку відмови доведеться заплатити штраф.

Для татусів відпустка буде оплачена та, як і декретна – у зв’язку з вагітністю, пологами та доглядом за дитиною. Такий закон є величезним кроком на шляху до досягнення гендерної рівності.