Субота, 27 Лютого, 2021

Міністерство соцполітики перегляне фінансування "Пакунку малюка"

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

Нещодавно стало відомо, що Міністерство соціальної політики планує переглянути фінансування “Пакунку малюка”. Про усі подробиці розповість yes-lutsk, посилаючись на ZN,UA.

За час існування державної програми “Відповідальне батьківство” на світ з’явилося більш ніж триста тисяч малюків (з вересня 2018 року). За цей рік для реалізації даної програми з державного бюджету було виділено понад півтора мільйона гривень, які призначені для допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим та особам з інвалідністю.

До речі, ця сума знаходиться на рахунках казначейства обласних державних адміністрацій, зокрема у Донецькій. Остання відмовилася підписати угоду з управлінням ООН з обслуговування проєктів (UNOPS). Саме UNOPS, згідно з підписним меморандумом, займалося закупівлею та формуванням бейбі боксів для усіх областей України, окрім Донецької (контракт не був заключений взагалі).

бейбі бокс

Коментарі Міністерства

Олег Коваль, замісник Міністра соціальної політики, розповів, що дізнавався причину відмови у заключенні договору Донецька та області. З Обласної державної адміністрації прийшла відповідь, у якій йшла мова про відкриття кримінальної справи в Генеральній прокуратурі щодо порушення формування та закупівлі “Пакунку малюка” на законодавчому рівні. Звичайними словами, Донецька ОДА відмовилася укладати договір з UNOPS через те, що закупівлі проводилися не через Prozorro та з порушеннями Закону України про публічні закупівлі.

Пан Коваль, також підкреслив, голова Донецької ОДА наголосив, що цей проект має бути монетизований. Це обумовлено тим, що лише так будуть контролюватися кошти, які йдуть на дитину.

Місяць тому було створений державний заклад при Prozorro, який буде займатися закупівлею бейбі боксів після підписання контракту — Центр державних закупівель. На сьогодні, плануються деякі зміни в “Пакунку малюка”. Проект бюджету передбачає продовжити фінансування цього проєкту у повному обсязі.

Міністерство соціальної політики проведе два тендери:

  • Перший на закупівлю “Пакунків малюка”;
  • Другий на траспортні послуги.

У другому тендері можуть взяти участь компанії, які виконують транспортні перевезення, такі як “Укрпошта” та інші недержавні перевізники.

До речі, планується перегляд змісту бейбі боксів та за місяць всі запропоновані зміни будуть згруповані. Вартість “Пакунку малюка” залишається без змін — п’ять тисяч гривень. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Голова виборчої комісії, яка оголосила мером Луцька Ігоря Поліщука, отримала почесну грамоту

На початку лютого, міський голова Ігор Поліщук видав розпорядження про нагородження Марії Парфенюк грамотою за сумлінну працю. Більше про це розповість yes-lutsk.

Луцький терорист вимагає допитати Зеленського

Максим Кривош - так званий луцький терорист бажає, щоб президент України Володимир Зеленський став свідком у його справі. Зокрема, Максим вимагає допитати...

Як луцькі депутати рятуватимуть дерева міста

«Варварська інквізиція» дерев стала вже звичним явищем у Луцьку. Проте наразі запроваджено мораторій на кронування рослин, хоч і на деякий час. Таке...

Що краще: відновити оригінальний дисплей або замінити його?

Дисплей - це найдорожчий елемент мобільних пристроїв, а переконатися в цьому можна на прикладі модулів марки Самсунг за посиланням https://www.aks.ua/catalog/displei-ekrany/brand/samsung. В силу...

Кого пропонують на посаду старост громад, які приєдналися до Луцька?

Як відомо, до обласного центру Волині приєднали п’ять громад: Жидичинську, Заборольську, Княгининську, Прилуцьку та Боголюби. Yes-lutsk розповість, кого призначатимуть на посаду старост...