Середа, 29 Червня, 2022

Доля ДЮСШ, бюджет та готовність Волині до повного карантину: прес-конференція Григорія Недопада

Сьогодні, 5 березня, Григорій Недопад провів прес-конференцію. Журналісти “підіймали” багато важливих питань, які стосуються не лише Луцька, а й Волинської області. Як минула зустріч голови обласної ради та представників волинських ЗМІ, розповість yes-lutsk з посиланням на Громадське інтерактивне телебачення.

Керівництво Волинської обласної ради зустрілося з журналістами волинських інтернет та друкованих видань. Окрім Григорія Недопада, голови облради, на прес-конференції були присутні:

  • Юрій Поліщук, перший заступник очільника Волинської облради;
  • Григорій Пустовіт, заступник очільника Волинської облради;
  • Дмитро Дубняк, заступник керівника виконавчого апарату.

Бюджет з запізненням

Насамперед Григорій Недопад виступив з вітальним словом. Чиновник привітав усіх присутніх жінок зі святом весни та побажав бути завжди усміхненими й зауважив, що усі негаразди, які зараз є на шляху швидко вирішаться, а вони, чоловіки, їм у цьому допоможуть.

Представник “Громадського інтерактивного телебачення” одразу ж поставив питання щодо бюджету. Як зауважив журналіст, ще на початку грудня 2020 року, Ігор Никитюк надав коментарі по бюджету та підтвердив те, що бюджет готовий. Проте, лише через два місяці його затвердили й Волинська область стала однією з тих, де із таким запізненням прийняли бюджет. На запитання чому так склалося, пан Недопад відповів, що нова рада розпочала роботу лише наприкінці листопада (25 числа) й швидко вивчити увесь поданий бюджет депутатами та виконавчим апаратом стало неможливим. Тому, як зауважив голова облради, першими розпочали бюджетні слухання та до нового року вислухали усіх розпорядників коштів. Потім, провели ретельний аналіз структури комунальних закладів та установ. Вже після нового року слухання продовжили.

Бюджет, який подало управління фінансів облдержадміністрація Волині був доопрацьований та прийнятий на черговій сесії.

Зокрема, Григорій Недопад наголосив, що має надію розпочати перші слухання вже восени поточного року та до його закінчення прийняти новий забалансований бюджет на 2022 рік.

Наступне питання теж стосувалося бюджету, а саме недофінансування спорту. Було наголошено, що цьогоріч волинський спорт не отримав 1,5 мільйона гривень. Лише тільки Дитячо-юнацька спортивна школа втратила шанс отримати понад мільйон бюджетних коштів й внаслідок такої оптимізації “Юний динамівець” може зачинитися.

Григорій Вікторович зауважив, що задля отримання необхідних коштів з обласного бюджету комунальним закладам треба підтвердити статус обласної установи. Тільки після цього питання фінансування буде переглянуте.

Психлікарня

Журналісткою “12 каналу” було зауважено про нещодавні проблеми з заробітними платами медичним працівникам обласної психіатричної лікарні. Пані Тетяна поцікавилася чи розв’язали ці проблеми та чи закрили заборгованість перед закладом. Григорій Недопад запевнив, що завдяки активному розвитку медичної реформи, усі борги закриті. Хоча, за словами голови облради, ще у кінці січня керівництво лікарні зверталося до депутатів щодо недофінансування.

Розширення ПП “Ягодин”

Далі, “зачепили” питання передсвяткових черг на пункті пропуску “Ягодин” на кордоні з сусідньою Польщею. Пан Недопад підтвердив слова журналістки ІА “Волинь Post” про можливе розширення цього пункту пропуску та відповідне подання від голови облради до Верховної ради. За словами Григорія Вікторовича, Волинська обласна державна адміністрація разом з урядом планують створити електронну чергу для вантажівок. Очільник облради сподівається, що після завершення карантину справа з електронною чергою швидко піде вгору й проблема з чергами на кордоні зникне.

Щодо ПП “Устилуг”, Григорій Недопад сказав, що на жаль зараз це практично не працюючий пункт. Проте, не дивлячись на пандемію, він повинен бути відчинений, а усі робочі місця збережені, як і заробітня плата.

ДЮСШ “Юний динамівець”

Директорка “Першого каналу соціальних новин” Ольга Булковська поставила питання щодо подальшого існування спортивної школи “Юний динамівець”, тренерів та учнів. Зокрема, пані Булковська попросила Григорія Недопада розповісти про пропозицію, яку було озвучено працівникам ДЮСШ.

Пан Недопад запевнив, що дитячо-юнацьку спортивну школу “Юний динамівець” зачиняти не будуть та навіть не планували. Усіх працівників та учнів закладу переводять до обласної спортивної школи за напрямками.

Також, голова обласної ради підкреслив, що ФСТ “Колос” (фізкультурно-спортивне товариство) вже передало приміщення на утримання й на разі там проводяться ремонтні роботи коштом міського та обласного бюджету.

А ось ФСТ “Спартак” продав приміщення місту, але на бюджетних слуханнях все ж просили грошової допомоги.

Щодо “Динамо”, пан Недопад розповів, що просили керівництво передати приміщення на їхнє утримання, аби мати змогу виділяти кошти на ремонт. Адже, як відомо, стан ДЮСШ “Юний динамівець” у незадовільному стані.

Третя хвиля Covid-19

Григорій Недопад розповів, що питання повного локдауну на Волині дуже гостро стоїть у всіх, не лише у місцевих жителів. Він нагадав, що декілька областей України на сьогодні перебувають у червоній карантинній зоні й бізнес, який вимушений був припинити свою діяльність, може більше не відновитися. Багато прикладів таких занепадів нам показали перші два локдауни.

Голова облради запевнив, що разом з Кабінетом Міністрів України постійно проводяться селекторні наради.

Зокрема, Григорій Вікторович розповів, що сьогодні проводились бесіди з керівництвами медичних установ, щодо кількості вільних ліжок для коронавірусних хворих. Чиновника запевнили, що місць у лікарнях достатньо. Тому, за словами пана Недопада, хвилюватися не варто – Волинь готова до третьої хвилі. Також, очільник ради сподівається, що вакцинація від Covid-19, яка активно проводиться по всій країні теж дасть позитивну динаміку.