Четвер, 18 Серпня, 2022

Сміттєзвалища на Волині, новий реабілітаційний центр для бійців АТО та майно санаторію “Згорани”: Григорій Недопад повідомив про плани на майбутнє

Під час прес-конференції “100 днів роботи Волинської обласної ради”, яка відбулася 5 березня. Григорій Недопад відповідав на усі питання журналістів щодо теперішнього та майбутнього нашої області. Зокрема, голова облради розповів про переробку сміття, подальшу долю санаторію “Згорани” та майбутній реабілітаційний центр для воїнів АТО. Більше про це розповість yes-lutsk, посилаючись на ІА “Волинські новини”.

Сміття

Як стало відомо, вирішення проблеми з переробкою твердих побутових відходів на Волині, та й по всій Україні, могла б вже зрушити з мертвої точки. Проте, усі інвестори хочуть гарантій від держави.

На жаль через відсутність цілеспрямованої державної програми та підтримки, жодна компанія не може розпочати свою роботу. Григорій Недопад каже, що жодні заводи зі спалювання, переробки та сортування сміття не будуть працювати рік чи два, їм потрібно хоча б десять років гарантії.

Зокрема, голова облради наголосив, що проблема ніяк не вирішиться до тих пір, поки у Міністерстві екології та інших міністерствах не почнуть чути мерів міст та очільників громад, де від сміттєзвалищ страждають найбільше.

За його словами, уся площа таких звалищ в країні дорівнює площі Одеської області.

Майно санаторію

Частину приміщення (спальний корпус) обласного дитячого протитуберкульозного санаторію “Згорани”, як відомо, віддали у користування санаторію “Лісова пісня”. А ось навчальні приміщення можуть передати у розпорядження Головненської громади.

Як зазначив Григорій Недопад, у Головному та Згоранах переповнені школи, а навчальний корпус санаторію можна використати саме у якості нового освітнього закладу. Чиновник розповів, що діти у цьому корпусі можуть розпочати навчання навіть за тиждень. А під час літніх канікул провести ремонт у коридорах, замінити вікна та двері. 

Новий комплекс

Григорій Недопад повідомив про те, що у Шацькому районі готові виділити землю для будівництва нового потужного реабілітаційного центру для воїнів АТО та спортсменів. Очільник Волинської облради розповів про відвідини Західного реабілітаційно-спортивного комплексу у селі Сянки Львівської області. Цей центр є єдиним та унікальним по всій Україні. Тому, пан Недопад вважає необхідним побудувати не менш потужний центр й на території Волинської області.

Як наголосив чиновник, Міністерство молоді та спорту окреслило дорожню карту й проєкт рухається у правильному напрямку. Зокрема, до Уповноваженого Президента України з питань осіб з інвалідністю подали проєкт “Будівництво центру олімпійської та паралімпійської підготовки з фізичною реабілітацією учасників АТО/ООС в с. Пульмо Ковельського району (озеро Пулемецьке)”. Цей заклад буде не лише місцем тренувань, а й відновлення після важких травм.

Варто додати, що цього року також планують розпочати будівництво:

  • Мультифункціональний спортивний комплекс на озері Світязь;
  • Спортивний комплекс у селі Торчин.
.