П’ятниця, 13 Травня, 2022

Луцька влада хоче обійти карантин вихідного дня

В Україні запровадили карантин вихідного дня, пише yes-lutsk. Це означає багато додаткових обмежень на вихідні по всій країні. Чи буде це ефективним? Ніхто не знає точно, однак чимало людей уже протестують проти такого нововведення.

У Луцьку влада не визначилася, чи буде закривати все вже цих вихідних. Про це заявив Григорій Недопад – перший заступник міського голови Луцька, пише Перший.

Так, український уряд підтвердив запровадження карантину вихідного дня з чотирнадцятого листопада. Згідно з новими правилами, у суботу та неділю в Україні будуть працювати тільки продуктові магазини, аптеки та ветеринарні магазини. Громадський транспорт не відміняють. Усі інші представники бізнесу повинні закривати свої справи – заклади харчування, непродовольчі магазини, торгово-розважальні центри та таке подібне.

Однак одинадцятого листопада по всій Україні, в тому числі і в Луцьку, пройшли акції протесту рестораторів, які виступали проти карантину вихідного дня, аргументуючи це тим, що бізнес не переживе таких обмежень і чимало людей втратять роботу.

За словами Григорія Недопада, міська влада не підтримує такі обмеження, однак буде змушена їх виконувати, якщо так вирішать комісії з питань ТЕБ і НС. У цих рішеннях мають бути чіткі вказівки, як вводяться обмеження, хто відповідає за їхнє введення та контроль.

Як додав чиновник, місцева влада розуміє, чому представники бізнесу протестують. Він не може сказати точно, чи введуть ці обмеження, чи ні. За його словами, це будуть великі втрати для міста, а гроші Луцьку зараз дуже потрібні на боротьбу з коронавірусом, бо ж треба облаштовувати місця для хворих, купляти ліки та доплачувати медикам.

Як розповів Григорій Недопад, зараз влада Луцька думає, як законно обійти обмеження вихідного дня. За його словами, їх вважають такими, що не принесуть ніякої користі українцям і взагалі неефективними в боротьбі з коронавірусом. Однак ці заходи можуть стати великою проблемою для підприємців, які понесуть великі збитки, а то і взагалі будуть змушені закрити свій бізнес.