Середа, 29 Червня, 2022

Ігор Поліщук відвідав Жидичин: гаряче обговорення та обіцянки

Вчора, 8 листопада до села Жидичин приїздив Ігор Поліщук, один з кандидатів на пост міського голови Луцька. Що обговорювали, гострі питання та обіцянки політика, розповість yes-lutsk.

В очікуванні

За декілька днів до запланованої зустрічі у поштових скриньках місцевих жителів та зупинках громадського транспорту почали з’являтися інформативні листівки з закликом прийти поспілкуватися з кандидатом у мери від партії “За майбутнє”. 

Ігор Ігорович був під будинком культури у Жидичині раніше призначеної години. Дехто з жителів, як от очільниця ЗДО Лідія Василівна, вже ставила питання та розповіла коротенько про наявні проблеми. Пан Поліщук жартував та вітався з усіма, хто підходив ближче.

О 16:00, як зазначалося, вирішили не розпочинати, аби дочекатися більше місцевих і за декілька хвилин все ж почали досить цікаву розмову.

Монологи депутатів

Гурський Олександр Григорович, голова Ківерцівської районної ради, подякував усім, хто прийшов у недільний вечір на цю подію та представив Ігоря Поліщука. Останній, розпочав свою доповідь з проблемних питань, які стосуються міста Луцька та шляхів їх вирішення.

Пригадав Вересневе, який був у дуже занедбаному стані, а сьогодні вже розвинений, повноцінний мікрорайон. Також, розповів про ремонт доріг, парків, скверів, прибудинкових територій та багато іншого.

Перше, що виглядало, як передвиборча обіцянка – допомога у розв’язанні нагальних потреб усією командою “За майбутнє” та Юрієм Безпятко безпосередньо. Пан Безпятко, один з двох депутатів, який представлятиме округ №6.

Ігор Ігорович наголосив, що під час розмов з керівниками громад щодо формування бюджету на наступний рік було вирішено:

“Ми домовилися з керівниками громад про те, що на наступний рік, ті громади, які доєдналися до “Бюджету розвитку” доотримають +20%. Для того, щоб люди отримали якийсь позитив від цього приєднання, не були розчаровані й щоб розв’язувати ті питання, що виникли протягом багатьох років.”

Далі, декілька слів сказав перший заступник міського голови Григорій Недопад. Чиновник розповів, що не вперше спілкується з жителями Жидичина та Кульчина й знає про одну з нагальних проблем – розвиток інфраструктури. Пан Недопад запевнив, що це питання вже взяте на розгляд та розв’язання його розпочнеться вже наступного року. Зокрема, на 2021-2022 роки заплановано збільшити кількість громадського транспорту та скорочення інтервалу його курсування.

Наступним громаді представився Юрій Безпятко, який одразу ж запропонував варіант кращої комунікації з громадою: з кожної вулиці обрати 1-2 активних жителя та обмінятися з ними номерами телефону та напряму контактувати задля розв’язання проблем. Також, депутат впевнений, що для чудової співпраці з громадою, саме люди повинні озвучувати всі хвилюючі питання. 

“Моя задача тепер вас почути і це все пролобіювати так, щоб на це були виділені кошти у Луцькому міському бюджеті”.

Хвилюючі питання громади

Транспорт, як одне з найважливіших питань, обговорили відразу та кандидат пообіцяв розв’язувати проблеми з кількістю маршрутних автобусів та інтервалом їх перевезення, аби комфортно було усім.

Директорка Кульчинської початкової школи, Леплянська Вікторія Ігорівна, підняла питання подальшої долі свого закладу, можливість добудови харчового блоку та спортзалу. Вікторія Ігорівна розповіла, що на сьогодні у школі навчається 36 учнів, викладають 5 педагогів та наймані 2 технічні працівника. Ігор Поліщук одразу ж наголосив, що особисто огляне навчальний заклад, запросить головного інженера, добудують необхідні приміщення та візьмуть на баланс управління освіти Кульчинську школу.

Земля

Жителями Жидичина було “зачеплено” питання землі. Дехто хвилюється про майбутні конфлікти у раді, дехто питав чи часом не розкрадуть гектари, але найбільш гостро стало питання керівництва держгеокадастру. Не знайшлося жодного задоволеного мешканця та навіть депутата, які були б задоволені роботою цієї структури. Люди обурені діями керівництва та неможливістю навіть поділити власні землі навпіл. Пан Поліщук одразу ж повідомив, що немає впливу на ситуацію, адже люди на такі посади призначаються у столиці. Проте, запевнив, що неодноразово зверталися та продовжать звертатися міською радою до київської влади.

Голова спілки воїнів АТО Волині наголосив, що за зміну усієї системи боротимуться й надалі:

“Якщо вони нас не дослухаються, ця нова команда, то напевно прийдеться блокувати їхню роботу. Нам дешевше їх не пускати на роботу, чим дивитись, що вони роблять і дерибанять.”

На завершення

В один голос піднялося питання відкриття відділення “ПриватБанку” чи, хоча б, 1-2 банкоматів та терміналів самообслуговування. Людям похилого віку набридло їздити до обласного центру, аби простоявши декілька годин у чергах, зняти пенсію та оплатити комунальні послуги. Сільська голова Матвіюк Галина Валентинівна розповіла, що декілька років тому у “ПриватБанк” відхилили прохання, але Ігор Поліщук запевнив, що знає важелі та допоможе у розв’язанні проблеми.

Також пообіцяв домовитися з фармкомпаніями про відкриття у селі аптечного пункту, якого немає тут декілька років.

Зустріч завершилася, кандидат, заступник, голови та депутати подякували всім та закликали бути відповідальними й прийти на вибори 15 листопада.