Середа, 29 Червня, 2022

Які курйози сталися на Волині під час голосування

На Волині п’ятнадцятого листопада пройшло повторне голосування за посаду мера Луцька. Громадянська мережа ОПОРА, як завжди, проводила спостереження на різних дільницях, тож звітує не тільки про порушення, але й про курйозні ситуації на виборах. Далі на yes-lutsk.

Так, на одній із дільниць Луцька громадянка прийшла голосувати разом із собакою.

На дільниці у Жидичині чоловік, який прийшов голосувати, сфотографувався у кабінці для голосування. Звук фотоапарату почули спостерігачі, тож вирішили розібратися у цій ситуації. Чоловік, який сфотографувався, виправдовувався, що зробив селфі, а не світлину виборчого бюлетеня. Аби довести це, показав фото на телефоні. Довелося йому також показувати і папку видалених фото, аби довести, що він точно не фотографував бюлетень. На фото було видно лише чоловіка та синьо-жовтий фон. Після розбирань чоловік вільно пішов із виборчої дільниці.

На цій виборчій дільниці чоловік хотів проголосувати за допомогою пенсійного посвідчення, однак йому це не вдалося, тож чоловік був змушений піти по паспорт. Також люди питали, чи можна голосувати за допомогою посвідчення водія, однак за законом цього робити не можна. Також один із виборців хотів проголосувати за допомогою додатку «Дія» – йому теж відмовили.

Як повідомляють представники мережі ОПОРА, на інших дільницях волиняни також чимало разів запитували, чи можна голосувати за допомогою інших документів, але їм скрізь відмовляли.

Приніс подарунок – ніж

На одній із дільниць Луцька стався дуже дивний випадок: чоловік, який прийшов отримувати бюлетень, запропонував членам виборчої комісії зробити «подарунок» – він вийняв із сумки ніж і запропонував його їм. Звісно, члени виборчої комісії такого подарунка не захотіли, тож чоловік був вимушений забрати його з собою. Поки він шукав у сумці цю річ, йому повідомили, що виборець може перебувати на виборчій дільниці стільки часу, скільки йому потрібно лише для голосування. Так, чоловік взяв бюлетень і пішов у кабінку для голосування.

На виборчій дільниці в селі Великий Омеляник виборчиня залишила бюлетень у кабінці для голосування. Їй нагадали про забутий бюлетень люди, які знаходилися на дільниці. Тож жінка повернулася в кабінку для голосування, забрала документ і помістила його, як і потрібно, у скриньку для голосування.

Вранці п’ятнадцятого листопада на двох дільницях не було протоколів ранкового засідання виборчої комісії. На двох інших дільницях Луцька виявили процедурне порушення під час видавання бюлетенів для голосування.

Як повідомляють спостерігачі громадянської мережі ОПОРА, станом на пів десятої ранку на одній із дільниць не був складений протокол ранкового засідання. Протокол почали складати, тільки коли був присутній спостерігач.

На іншій дільниці виявили таке порушення: перевіряв документи, список виборців та видавав бюлетені один член виборчої комісії. Це порушення виправили тільки після того, як спостерігач ОПОРИ помітив і сказав про порушення. Таке ж порушення виявили ще на одній дільниці.