Субота, 16 Січня, 2021

Які курйози сталися на Волині під час голосування

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

На Волині п’ятнадцятого листопада пройшло повторне голосування за посаду мера Луцька. Громадянська мережа ОПОРА, як завжди, проводила спостереження на різних дільницях, тож звітує не тільки про порушення, але й про курйозні ситуації на виборах. Далі на yes-lutsk.

Так, на одній із дільниць Луцька громадянка прийшла голосувати разом із собакою.

На дільниці у Жидичині чоловік, який прийшов голосувати, сфотографувався у кабінці для голосування. Звук фотоапарату почули спостерігачі, тож вирішили розібратися у цій ситуації. Чоловік, який сфотографувався, виправдовувався, що зробив селфі, а не світлину виборчого бюлетеня. Аби довести це, показав фото на телефоні. Довелося йому також показувати і папку видалених фото, аби довести, що він точно не фотографував бюлетень. На фото було видно лише чоловіка та синьо-жовтий фон. Після розбирань чоловік вільно пішов із виборчої дільниці.

На цій виборчій дільниці чоловік хотів проголосувати за допомогою пенсійного посвідчення, однак йому це не вдалося, тож чоловік був змушений піти по паспорт. Також люди питали, чи можна голосувати за допомогою посвідчення водія, однак за законом цього робити не можна. Також один із виборців хотів проголосувати за допомогою додатку «Дія» – йому теж відмовили.

Як повідомляють представники мережі ОПОРА, на інших дільницях волиняни також чимало разів запитували, чи можна голосувати за допомогою інших документів, але їм скрізь відмовляли.

Приніс подарунок – ніж

На одній із дільниць Луцька стався дуже дивний випадок: чоловік, який прийшов отримувати бюлетень, запропонував членам виборчої комісії зробити «подарунок» – він вийняв із сумки ніж і запропонував його їм. Звісно, члени виборчої комісії такого подарунка не захотіли, тож чоловік був вимушений забрати його з собою. Поки він шукав у сумці цю річ, йому повідомили, що виборець може перебувати на виборчій дільниці стільки часу, скільки йому потрібно лише для голосування. Так, чоловік взяв бюлетень і пішов у кабінку для голосування.

На виборчій дільниці в селі Великий Омеляник виборчиня залишила бюлетень у кабінці для голосування. Їй нагадали про забутий бюлетень люди, які знаходилися на дільниці. Тож жінка повернулася в кабінку для голосування, забрала документ і помістила його, як і потрібно, у скриньку для голосування.

Вранці п’ятнадцятого листопада на двох дільницях не було протоколів ранкового засідання виборчої комісії. На двох інших дільницях Луцька виявили процедурне порушення під час видавання бюлетенів для голосування.

Як повідомляють спостерігачі громадянської мережі ОПОРА, станом на пів десятої ранку на одній із дільниць не був складений протокол ранкового засідання. Протокол почали складати, тільки коли був присутній спостерігач.

На іншій дільниці виявили таке порушення: перевіряв документи, список виборців та видавав бюлетені один член виборчої комісії. Це порушення виправили тільки після того, як спостерігач ОПОРИ помітив і сказав про порушення. Таке ж порушення виявили ще на одній дільниці.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Що краще: відновити оригінальний дисплей або замінити його?

Дисплей - це найдорожчий елемент мобільних пристроїв, а переконатися в цьому можна на прикладі модулів марки Самсунг за посиланням https://www.aks.ua/catalog/displei-ekrany/brand/samsung. В силу...

Кого пропонують на посаду старост громад, які приєдналися до Луцька?

Як відомо, до обласного центру Волині приєднали п’ять громад: Жидичинську, Заборольську, Княгининську, Прилуцьку та Боголюби. Yes-lutsk розповість, кого призначатимуть на посаду старост...

Перша сесія у Підгайцівській ОТГ: скандал, премії та обрання старост

Минулого тижня у Підгайцівській громаді відбулася перша сесія нового скликання. Голова ОТГ призначив старост та заступників. Зокрема, не обійшлося без скандалу. Більш...

Перше велике інтерв’ю луцького мера: про що говорили?

Минуло лише декілька днів після складення присяги новообраним мером Луцька, але перше велике інтерв’ю пан Поліщук вже встиг надати місцевому телеканалу “Аверс”....

Плани Ігоря Поліщука щодо Старого ринку

Новообраний мер міста Луцька Ігор Поліщук розказав, чи в Центральному ринку та на території біля нього буде продовжено впорядкування. Також він додав,...