П’ятниця, 20 Травня, 2022

Вибори мера Луцька знову відклали

Під час засідання Верховної ради України на порядку денному було безліч питань, зокрема, розгляд питання про призначення виборів очільників міст та селищ. Про те, чи відбудуться вибори в Луцьку взагалі, дізнавався yes-lutsk з посиланням на «Під прицілом».

14 травня, у вівторок, відбулося пленарне засідання Верховної ради. На ньому планувався розгляд питань місцевого самоврядування: низка постанов про призначення першочергових виборів сільських та селищних очільників та проект Закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України» № 8051. Але, рішення відкладено, питання не розглянули.

На сьогодні, окрім Луцька, є ще 209 громад, які перебувають без очільників — про це розповів мер Львова Андрій Садовий. За його інформацією, у раді мали розглянути питання про вибори лише у двадцяти таких громадах з усього списку та Луцька серед них немає.

Нагадаємо, місто Луцьк уже понад два роки перебуває без міського голови у зв’язку зі смертю Миколи Романюка. На жаль, народні депутати за весь цей час не набрали достатню кількість голосів для призначення позачергових виборів на посаду голови міста.

Минулого року лучани розмістили петицію на сайті Верховної ради з вимогою призначити вибори міського голови.

Також нагадаємо, що згідно із думкою деяких парламентарів, а саме Ірини Констанкевич та Ігоря Гузя, депутати від «Блоку Петра Порошенко» зривають голосування у Верховній раді, чим блокують призначення виборів мера. Ймовірною причиною таких дій є те, що БПП не має конкурентоспроможного кандидата.

Також, цю причину підтверджує голова фракції «УКРОП» Тарас Батенко. За словами Батенко, Луцьком керує виконувач обов’язків міського голови. Проте, це не дозволяє чиновнику взяти відповідальність за стан справ у місті. Громада міста залишається в «підвішеному» стані.