Середа, 29 Червня, 2022

Перше велике інтерв’ю луцького мера: про що говорили?

Минуло лише декілька днів після складення присяги новообраним мером Луцька, але перше велике інтерв’ю пан Поліщук вже встиг надати місцевому телеканалу “Аверс”. Усі деталі розмови з міським головою розповість yes-lutsk.

Про першу сесію

1 грудня відбулося перше сесійне засідання новообраної ради VIII скликання. Ігор Ігорович нагадав, що того дня обрали секретаря (ним став Юрій Безпятко) та сформували постійні комісії. Завдяки цьому, за словами мера, рада працюватиме повноцінно, матиме змогу розглядати термінові кадрові призначення: заступників, членів виконкому, старост у нещодавно приєднаних громадах.

Ігор Поліщук запевнив, аби затвердити склад комісій, напередодні проводилася не одна зустріч з очільниками партій.

Також, мер Луцька відмітив, що міська рада повинна бути без політичних амбіцій, а вся робота спрямована на користь лучан та громади вцілому. Пан Поліщук впевнений, що люди повинні запам’ятати не обіцянки, а справжні дії, які принесуть хороші плоди.

Міський бюджет

Це питання стоїть дуже гостро, адже через пандемію Covid-19 економіка сильно постраждала. Купівельна спроможність значно знизилася, люди масово почали втрачати свої робочі місця й це не могло не відобразитися на бюджеті.

Ігор Поліщук наголосив, що окрім цього, міський бюджет “постраждає” від втрати п’ятдесяти мільйонів гривень. Це кошти за акциз на пальне, який планують забрати. Мер зауважив, що усю суму повинні повернути, шляхом дорожнього фонду, але конкретно нічого невідомо. Пан Поліщук заявив, що такий крок зі сторони українського уряду є абсолютно незрозумілим. Він сподівається, що Верховна Рада не буде підтримувати це положення й усі кошти залишаться у міському бюджеті, які вкрай необхідні громаді.

Зокрема, міський голова занепокоєний скасуванням пайової участі. Ігор Ігорович зазначив, що минулого року місто отримало з цього майже двадцять мільйонів гривень, цього року менше, а наступного – взагалі може не отримати нічого. 

Також, за словами пана Поліщука, у 2021 році з міського бюджету потрібно фінансувати профтех заклади освіти. Це витрати на заробітні плати, харчування, ремонти, стипендії, тощо.

Загалом, мер впевнений, що бюджет-2021 буде прийматися у надскладних умовах.

Доля приєднаних громад

Безумовно, на розвиток приєднаних до Луцька громад будуть виділяти кошти. Ігор Поліщук запевнив, що жителям сіл не варто хвилюватися за це.

Чоловік нагадав, що напередодні виборів він з командою відвідав кожне село та ретельно вивчив усі проблеми громад. 

Зокрема, Юрій Безпятко відтепер “опікується” прилеглими до обласного центру територіями. Такий крок був зроблений для того, аби зекономити бюджетні гроші. Адже на початку планувалося призначити окремого посадовця.

Думка мера про карантин

Розмова розпочалася про введення жорсткого карантину під час новорічних свят й Ігор Поліщук виразився достатньо негативно. Луцький голова впевнений, що ці заходи не матимуть очікуваного урядом ефекту.

Мер розповів, що карантин вихідного дня вже показав свою не ефективність. Люди, за словами пана Поліщука, знаючи, що практично все зачинено у суботу та неділю, здійснювали покупки в п’ятницю. Та й ніхто не може гарантувати, що відвідуючи супермаркет, аптеку чи заправну станцію у суботу, людина підвищує свої шанси заразитися коронавірусом. Це не логічно.

Ці обмеження вихідного дня завдали величезні збитки підприємцям, які мусили зачинитися чи працювати “на виніс” (кафе, ресторани). 

Міський мер назвав такі дії уряду “знущанням над Україною” й закликав припинити це.

Пан Поліщук впевнений, що міністерство охорони здоров’я мало б ще у березні раціонально розподіляти та витрачати кошти у фонді боротьби з коронавірусом. Також, мер наголосив на тому, що уряд мав достатньо часу аби кожен обласний центр забезпечити, як мінімум, одним ковідним госпіталем з максимальною кількістю кисневих точок.

Мер додав, що час на підготовку до цієї хвилі втрачений владою.

Ігор Ігорович не забув нагадати в ефірі про госпіталь у пологовому будинку, який вже розпочав роботу та приймає хворих. Він підкреслив, що з 60 ліжкомісць, станом на початок місяця, було зайнято лише дев’ять. Загалом, госпіталь для хворих на коронавірус у пологовому будинку готовий прийняти понад двісті кисневозалежних пацієнтів. Також мер додав, що незабаром очікують на новий комп’ютерний томограф для цього госпіталю.

А ось ситуацію у лікарні в Боголюбах трохи відрізняється. За словами Ігоря Поліщука, ліжкомісця у цьому медзакладі зайняті на 60%. Чиновник запевнив, що зі 177 ліжкомісць зайнято 117. Такий результат – спільна та важка робота Луцької й Волинської ради, яка координувалася Ігорем Палицею. Як зауважив міський голова, завдяки проведеній роботі влади області, міста та Палиці – Волинь вважається однією з найкраще підготовлених до пандемії.

Ігор Поліщук нагадав лучанам, що в обласному центрі з 25 листопада працює центр консультацій з питань коронавірусу. Лікарі та фахівці у сфері медицини, на базі управління охорони здоров’я, надають кваліфіковану допомогу усім. Гаряча лінія центру працює без вихідних з 8:00 до 21:00. Телефонувати для отримання необхідної інформації можна за номером – 0332 74 11 10.

Нагадаємо, коронавірусний госпіталь у Луцькому міському пологовому будинку запрацював напередодні першої сесії. Очільниця тимчасового медичного закладу Лариса Духневич розповіла про одинадцятьох хворих, які перебувають на лікуванні.

60 кисневих точок, а відповідно й ліжкомісць готові приймати перших хворих.

Зокрема, думка лучан, щодо доцільності відкриття такого госпіталю у пологовому будинку сильно розділилася. Частина містян вважає, що Ігор Палиця та Ігор Поліщук сильно помилилися, адже це місце, де народжуються здорові малята. Контакту з хворими на коронавірус навряд можна уникнути й ризик інфікування зростає в рази. Хоч чиновники і медики запевняють в протилежному: мовляв, пологовий корпус та ковідний має інші мережі.

Також, є частина лучан, які згідні з рішенням міської влади та не бачать нічого поганого у розміщенні госпіталя саме в цьому медичному закладі.