Неділя, 22 Травня, 2022

Як проголосувала Волинь

Вчора, 31 березня о 20.00 закрились всі виборчі дільниці України та почався підрахунок голосів за майбутнього Президента країни. Як це відбувалося на Волині та хто лідирує, дізнавався yes-lutsk з посиланням на Волинь Пост.

Станом на 14.00, згідно з підрахунками ЦВК, у Волинській області лідирує Володимир Зеленський – 24,51% голосів (опрацьовано 64,39% бюлетенів). На трьох округах він залишається лідером, проте на ТВО № 20 більшість виборців обрали Юлію Тимошенко, а на ТВО № 23 чинного Президента Петра Порошенко.

Не обійшлось без курйозів. Так, у Луцьку, на виборчій дільниці № 071038 зарахували бюлетень із написом “Наш президент” поруч із прізвищем Зеленського, що є порушенням. Члени комісії вирішили проголосувати за “виразне волевиявлення” і дійсність даного бюлетеню. Не дивлячись на це, на даній дільниці із відривом у 25 голосів переміг Петро Порошенко.

Ще одна виборча дільниця прибула до ОВК № 22 та подала протокол датований майбутнім часом. Спостерігачі ОПОРИ зафіксували прибуття комісії о 23:15 31 березня, а документи датовані першим квітня. Початок прийняття звітів був з 00:00, станом на 00:10 оголосили, що протокол підписаний першим квітня 00:40, тобто майбутнім часом. Звичайно, документи від комісії не прийняли і відправили на доопрацювання.

У селі Пархоменкове взагалі не вистачило бюлетенів для голосування. Про це розповіла координатор ГМ ОПОРА Катерина Шарпата. Але це питання було швидко вирішено — до закриття дільниці оперативно підвезли 22 бюлетені.

Поліція Волині зафіксувала 31 порушення виборчого законодавства. Така інформація оприлюднена на сайті Національної поліції.

Зокрема в деяких районах області (Маневицький, Ковельський, Ківерцівський та у Луцьку) було зареєстровано сім звернень громадян про відсутність їхніх даних у списках виборців.

В Локачинському районі, на одній з дільниць, в кабінці для голосування був знайдений мобільний телефон без акумулятора. А у Володимир-Волинському відбувся конфлікт між виборцем і членом комісії через нібито зроблене фото бюлетеню. Такі ж порушення фіксували та в обласному центрі.