Субота, 2 Липня, 2022

Захисні маски, власна ручка та штрафи: за яких умов відбудуться вибори в Луцьку?

Оскільки місцеві вибори, які цього року відбудуться вже 25 жовтня, проходитимуть в особливих умовах пандемії коронавірусу, то відповідно потрібно дотримуватись правил, які допоможуть провести безпечні вибори, пише yes-lutsk.

Тому, у зв’язку з цим, необхідно приходити на виборчу дільницю зі своєю ручкою, обов’язково носити захисну маску або респіратор. За недотримання вищезгаданих правил – штраф від 17 до 37 тисяч гривень.

Нагадаємо, що ті громадяни, які перебувають на самоізоляції з підрозрою на коронавірус чи з підтвердженим COVID-19, не зобов’язані їхати до виборчої комісії. До них приїжджатиме виїзна комісія.

Про ці та інші правила розповів член Центральної виборчої комісії Сергій Постівий.

Хто закупить засоби індивідуального захисту для виборів?

Сергій Постівий повідомив, що закупівлею індивідуального захисту, антисептичних засобів для дезінфекції поверхонь та приміщень тощо відповідно до постанови Кабінету Міністрів України номер 641 повинні зайнятися органи місцевого самоврядування. Тобто забезпечення приміщень необхідними захисними елементами відбуватиметься за рахунок місцевих бюджетів або ж за рахунок спеціальних резервних фондів.

Також він додав, що виїзна комісія повинна складатись щонайменше з трьох осіб. Ба більше, до комісії можуть приєднатися як і офіційні спостерігачі, так і довірені особи.

“Закон визначає, що у виїзній комісії має бути не менше 3 осіб, зі складу дільничної виборчої комісії формується така група, до якої мають право долучитися за бажанням офіційні спостерігачі чи довіренні особи, і вони здійснюють голосування за місцем перебування. За місцем перебування здійснюють голосування у людей, які мають позначку НСП (нездатний самостійно пересуватися), і так само вказаною раніше постановою передбачено, що особи, які перебувають на самоізоляції, як контактні особи або мають захворювання (на COVID-19 — ред.) і перебувають вдома. Такі особи мають право подати не пізніше до 20:00 останньої п’ятниці перед днем голосуванням відповідну заяву через будь-яку особу з відповідною довідкою від сімейного лікаря чи з медичною установою, що він перебуває на самоізоляції, і до нього так само прийдуть ці члени комісії для голосування”, — додав член центральної виборчої комісії.

Аби зменшити ризик зараження та розповсюдження вірусу, до хворих, у яких є підтверджений COVID-19, приїжджатимуть в останню чергу.

Окрім того, за його словами, утворена міжвідомча робоча група Кабінету міністрів України під головуванням міністра Кабінету міністрів Олега Немчінова щодо переліку засобів індивідуального захисту та дезінфекційних засобів, якими необхідно здійснювати протирання різних контактних поверхонь.

Саме це відповідає Міністерство охорони здоров’я України, або ж головний санітарний лікар, які зобов’язані надати інформацію на кожне місце, де централізовано закуплятимуться необхідними захисними засобами.

Крім цього, у постанові вказано, що кожен виборець має пройти термометрію

Саме тому, відповідно до постанови, кожен виборець, який приходить до приміщення, де відбувається голосування, повинен здійснити безконтактну термометрію.

Якщо ж у когось буде виявлена підвищена температура, або інші ознаки хвороби, то така особа отримає рекомендації щодо відвідування лікаря. Навіть якщо особа вимагатиме проголосувати навіть при наявних ознаках хвороби, то ніхто не має права перешкодити їй виконати громадянський обов’язок – проголосувати. Про це розповів Сергій Постівий.

Постівий звернув увагу на те, що для того, аби максимально зменшити можливі контакти та зараження, у такому випадку, особу буде супроводжено до окремої кабінки, яка відокремлено буде стояти від інших. Аналогічно буде відокремлена одна скринька для голосування, куди ці бюлетені будуть вкидатися.

Регулярна дезінфекція

Відповідно до рекомендацій проведення місцевих виборів, після кожного виборця, який проголосував у кабінці, необхідно продезінфікувати поверхні, де могли бути контакти з виборцем та ручки. Саме тому важливо приходити з особистими ручками та обов’язково носити захисні маски або респіратори (які повинні прикривати як і рот, так і ніс). Також повідомили, що рекомендовано приходити у виборчі дільниці без дітей, аби зменшити ризики зараження.

За недотримання всіх карантинних правил передбачена адміністративна відповідальність. Член центральної виборчої комісії застеріг громадян: штрафи за невиконання обмежувальних заходів будуть високими та безвинятковими.

Окрім того, кожна виборча дільниця має бути забезпечена маркуванням для фізичного дистанціювання.

Захисні екрани членам комісії: які ще вимоги?

До членів виборчої комісії є інші вимоги та рекомендації. Наприклад, вони повинні носити захисні екрани, використовувати індивідуальні захисні рукавиці та маски або респіратори. Такі заходи зменшують можливість інфікуватися при контактах із бюлетенями або виборцями навіть якщо серед них є хвора особа.

Також слід пам’ятати про здійснення регулярної дезінфекції антисептичними засобами. Необхідно кожні чотири години протирати ними контактні поверхні. Увесь час (з 8:00 до 20:00) має здійснюватися повноцінне прибирання виборчих приміщень.

“Ми розуміємо, що на цьому процес не завершується, коли 20:00 просто зменшується кількість людей, у нас буде довготривалий процес підрахунку голосів, і в цей час так само рекомендується прибирання кожні дві годині контактних поверхонь і кожні 4 години повноцінне прибирання, провітрювання для мінімізації зараження”, — підсумував член ЦВК.

Також Постівий додав, що незаважаючи на рекомендації приносити з собою ручки, всі виборчі дільниці будуть забезпечені ними. Вони також підлягатимуть регулярній дезінфекції.

Нагадаємо, місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня поточного року. Деякий час довго сперечалися про вірогідність їх перенесення, проте наразі вибори таки мають відбутися цього числа. Тому запрошуємо жителів Луцька проголосувати та обрати гідного кандидата в мери міста.