На Волині 25 жовтня проходили місцеві вибори. Як і в минулі роки, не обійшлося без казусів та порушень: на деяких дільницях недостатньо або забагато надрукували бюлетенів, відсутня достатня кількість скриньок або кабінок для голосування, бюлетені зберігають не там, де потрібно, допускають помилки в текстах самих бюлетенів, пише yes-lutsk.com.ua.
Про такі випадки повідомляє громадянська мережа ОПОРА.
Так, у Камінь-Каширському районі виявили чимало випадків порушень.
Наприклад, у селі Пнівне вранці, 25 жовтня, бюлетені перевозили з одного приміщення в інше на дільницю.
У селі Невір замість п’яти було тільки три скриньки для бюлетенів.
У селі Цміни поставили тільки три кабінки для голосування, скриньок поставили лише чотири.
Так, на одній із дільниць села Піски Луцького району поставили замало кабінок та скриньок: було три кабіни для голосування та чотири скриньки.
Згідно з Виборчим кодексом, у приміщенні, де люди голосують, має бути достатня кількість кабінок та скриньок для голосування. Дільниці поділяють на великі, середні та малі. Для кожної з них визначена кількість скриньок та кабінок.
Також проблеми виявили із бюлетенями. Так, з технічних причин довелося передруковувати 25 жовтня бюлетені для восьми територіальних виборчих комісій Волинської області.
У одному випадку у Володимирі-Волинському це сталося через опечатку в номері кандидата.
У іншому випадку в Камені-Каширському кандидата помістили до іншої політичної сили.
Подібні неточності або помилки виявляли у Сереховичах, Смідині, Поворську, Підгайцях, Люблинці.
Нестачу або більшу кількість бюлетенів допустили в Нововолинську, Ковелі, Камені-Каширську, Любешові, В’язівному, Горохові, Цумані, Ківерцях.
ОПОРА – це громадянська мережа, яка наглядає за приготуваннями до виборів, агітацією кандидатів, проведенням виборів та підрахунком голосів. Її діяльність спрямована на дотримання всіх законів та вимог до чесних виборів.