Середа, 28 Липня, 2021

Що робити, коли хочуть забрати до військкомату без особистого вручення повістки?

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

З 1 квітня по 30 червня цього року триватиме перша хвиля весняного призову на строкову військову службу, друга хвиля пройде з 1 жовтня по 31 грудня 2019 року. Нині призовний вік в Україні підвищили. Відтак, призову в армію підлягають юнаки віком від 20 до 27 років, на добровільній основі пройти службу можуть і хлопці з 18 років. Проте, що робити, коли співробітники військкомату хочуть забрати вас без вручення повістки, а також як ця повістка повинна бути вручена, розповість yes-lutsk за інформацією Gazeta.ua.

У випадку, якщо вас посеред вулиці намагаються забрати до військкомату, обов’язково необхідно вимагати пред’явити наявну повістку, а також перевірити чи є особа, що її видає, уповноваженою.

Окрім того, потрібно перевірити правильність оформлення цієї повістки. Там повинні бути вказані такі дані:

  • ПІБ мобілізованої особи;
  • Адреса мобілізованої особи;
  • Дата, час та місце, в яке потрібно прибути призовнику.

Окрім того, в повістці також має стояти печатка військкомату та підпис військкома.

Повістку повинні вручати військовозобов’язаному особисто з рук у руки. На повістку, яку передали через родичів чи сусідів, можна взагалі не реагувати й нікуди не йти. Відтак, допоки на повістці не буде підпису про отримання самого призовника, він не вважається проінформованим належним чином.

Також повістку віддають після обов’язкової перевірки документу, який посвідчує особу – паспорта громадянина України або водійських прав. По студентському чи іншому посвідченню її ніхто видати не може.

До осіб, які можуть вручити повістку особі призовного віку належать:

  • Працівники військкомату;
  • Представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, які мають повноваження на вручення повісток.

Представники поліції вручати повістки права не мають, вимагати пред’явити  документи поліціянт теж може не завжди. Випадки, коли працівник поліції все ж таки має право вимагати в особи показати документи зазначені у ст. 32 Закону України «Про Національну поліцію».

Якщо ж хтось намагається насильно затягнути вас у машину й відвезти до військкомату – дані дії необхідно зафіксувати на відео й повідомити про цей факт поліції та журналістам.

Фото ілюстративне

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Повітря, простір та воля: чому обирають будинок?

Вибір власного життя часто приводить до питання: власний будинок або квартира у багатоповерхівці. Для кого буде найбільш вигідним придбання будинку в місті?...

Найгучніші злочини (найвідоміші злочинці) в історії Луцька

В історії Луцька чимало згадок про напади загарбників, проте усі вони були до часів Незалежності України. 2020 рік став для обласного центру...

Демонтаж кіосків на Центральному ринку не будуть продовжувати: Ігор Поліщук кличе підприємців на зустріч

Міський голова Ігор Поліщук, у щотижневому звіті, розповів про найактуальніші проблеми Луцька. Серед них - майбутнє Центрального ринку. Yes-lutsk розповість більше.

Представники “City Card” хвилюються через те, що термінали компанії можуть викидати у річку

У вівторок, в Луцькій міській раді, провели День депутата. Детальніше про цей захід розповість yes-lutsk, посилаючись на ІА “Конкурент”.

Сміттєзвалища на Волині, новий реабілітаційний центр для бійців АТО та майно санаторію “Згорани”: Григорій Недопад повідомив про плани на майбутнє

Під час прес-конференції “100 днів роботи Волинської обласної ради”, яка відбулася 5 березня. Григорій Недопад відповідав на усі питання журналістів щодо теперішнього...