Понеділок, 4 Липня, 2022

Що робити, коли хочуть забрати до військкомату без особистого вручення повістки?

З 1 квітня по 30 червня цього року триватиме перша хвиля весняного призову на строкову військову службу, друга хвиля пройде з 1 жовтня по 31 грудня 2019 року. Нині призовний вік в Україні підвищили. Відтак, призову в армію підлягають юнаки віком від 20 до 27 років, на добровільній основі пройти службу можуть і хлопці з 18 років. Проте, що робити, коли співробітники військкомату хочуть забрати вас без вручення повістки, а також як ця повістка повинна бути вручена, розповість yes-lutsk за інформацією Gazeta.ua.

У випадку, якщо вас посеред вулиці намагаються забрати до військкомату, обов’язково необхідно вимагати пред’явити наявну повістку, а також перевірити чи є особа, що її видає, уповноваженою.

Окрім того, потрібно перевірити правильність оформлення цієї повістки. Там повинні бути вказані такі дані:

  • ПІБ мобілізованої особи;
  • Адреса мобілізованої особи;
  • Дата, час та місце, в яке потрібно прибути призовнику.

Окрім того, в повістці також має стояти печатка військкомату та підпис військкома.

Повістку повинні вручати військовозобов’язаному особисто з рук у руки. На повістку, яку передали через родичів чи сусідів, можна взагалі не реагувати й нікуди не йти. Відтак, допоки на повістці не буде підпису про отримання самого призовника, він не вважається проінформованим належним чином.

Також повістку віддають після обов’язкової перевірки документу, який посвідчує особу – паспорта громадянина України або водійських прав. По студентському чи іншому посвідченню її ніхто видати не може.

До осіб, які можуть вручити повістку особі призовного віку належать:

  • Працівники військкомату;
  • Представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, які мають повноваження на вручення повісток.

Представники поліції вручати повістки права не мають, вимагати пред’явити  документи поліціянт теж може не завжди. Випадки, коли працівник поліції все ж таки має право вимагати в особи показати документи зазначені у ст. 32 Закону України «Про Національну поліцію».

Якщо ж хтось намагається насильно затягнути вас у машину й відвезти до військкомату – дані дії необхідно зафіксувати на відео й повідомити про цей факт поліції та журналістам.

Фото ілюстративне