Неділя, 22 Травня, 2022

Зв'язки з Росією кандидатів у президенти: хто та як

Часу до виборів Президента України стає все менше, а наклепи та звинувачення від кандидатів та їх команд лунають звідусіль. Отож, EtCetera  розібрався, хто з кандидатів у президенти дійсно пов’язаний з Росією. Далі розповість yes-lutsk.

Відтак, після трагічних подій у 2014, які, на жаль, продовжують і по сьогоднішній день, спільні справи з Росією значно зменшують рейтинги кандидатів. Звичайно, мова не йтиме про родинні зв’язки, які мають доволі багато звичайно громадян України, а річ буде лиш в ділових стосунках.

  • Петро Порошенко

Ще до 2017 року чинний Президент України мав кондитерську фабрику “ROSHEN” в російському місті Липецьк. Фабрика працювала успішно та платила податки в казну Росії. До 2015 року Порошенко також володів Севастопольським морським заводом, поки окупаційні влада його не націоналізувала.

  • Юлія Тимошенко

Юлію Тимошенко звинувачують здебільшого у давніх зв’язках з Росією. Адже, у 1990-х роках, коли Юлія Тимошенко займалася газовим бізнесом, вона тісно співпрацювала з президентом «Газпрому» Ремом Вяхіревим.
Також, доволі часто голові партії “Батьківщина” нагадують про події 2008 року, коли вона відмовилася засудити напад Росії на Грузію і спільно з Володимиром Путіним сміялася над президентом Грузії Михайлом Саакашвілі.
На сьогоднішній день, у Тимошенко немає відомих громадськості активів у Росії.

  • Володимир Зеленський

Скандал з російським бізнесом Володимира Зеленського прогримів на всю країну. Як виявилось, Володимир був співвласником трьох російських компаній з виробництва фільмів та телепередач.Також, актор активно виступав у Росії до війни на Донбасі. Натомість, після скандалу з офшорами, Зеленський вийшов зі складу акціонерів. днак компанія шоумена досі отримує гроші від проектів, створених до 2014 року – наприклад, від показів телесеріалу “Свати”.
Також, кандидат у президенти повідомив, що не буде відмовлятись від цих коштів та “дарувати їх Росії”.

  • Юрій Бойко

Не секрет, що він надзвичайно часто наголошує на тому, що зв’язки з Росією необхідно відновлювати. Цікавим є те, що у декларації Бойко за 2017 рік вказано, що його дружина Віра Бойко отримала зарплату в розмірі 1,15 млн гривень від зареєстрованої в Москві компанії. Близько 3 млн вона зберігає у банках в Росії. А також, сім’я володіє нерухомістю на теренах РФ.

  • Олег Ляшко

Діючих активів в Росії у Олега Ляшка не виявлено. Втім, за даними журналістів, у 2014 році за виборчу кампанію Ляшко відповідав Ігор Шувалов, якому зараз заборонили в’їзд в Україну, адже, припускають, що він працював в інтересах Росії.