Неділя, 22 Травня, 2022

Відомо, коли відбудуться теледебати між двома претендентами на пост Президента України

Національна суспільна телерадіокомпанія України оголосила те, що готова надати двом кандидатам, які проходять до другого туру на пост Президента України, 60 хвилин ефірного часу. Офіційне запрошення з’явилось на сайті UA: Суспільне мовлення. Більше політичних новин на сайті yes-lutsk.

Телетрансляція дебатів призначена на 19 квітня – остання п’ятниця перед виборами. Важливо зазначити те, що теле- та радіоканали Суспільного мовника виступають вільним майданчиком для політичних дискусій, адже не належать жодній політичній чи бізнес-групі. Зауважують, що працюють лише в інтересах українських громадян.

Також, можливо, що дебати будуть транслюватись й на інших каналах на безкоштовних умовах. 

Відтак, Закон України “Про вибори Президента України” в статті 62 визначає процедуру й строки проведення передвиборчих теледебатів. Зокрема, згідно із законом такі дебати проводяться в останню п’ятницю перед днем повторного голосування між 19 та 22 годинами в прямому ефірі, тривалістю не менше ніж 60 хвилин та транслюються в ефірі національних Суспільних теле- та радіоканалу. 

Втім, кандидати на пост Президента України повинні самі взяти участь у них, а не представники партій чи будь-які інші партійні члени. Адже, у разі, якщо один з кандидатів не з’явиться на теледебати, цей час буде наданий іншому кандидату, який буде присутнім на дебатах. 

Розповідають, що “Суспільний мовник” готовий до проведення теледебатів у визначеному законом порядку та надасть офіційні запрошення до участі в дебатах обом кандидатам одразу після офіційного оголошення результатів першого туру виборів на пост Президента України.

До слова, раніше ми розповідали: Зеленський розповів, про що говоритиме з Путіним під час зустрічі.