Неділя, 22 Травня, 2022

Як проголосувати не за місцем реєстрації: детальна інструкція

Тисячі українців мають певні перешкоди щодо голосування за власним місцем реєстрації. Хтось навчається у іншому місті, хтось переїхав з окупованих територій, а є й громадяни, які просто проживають, працюють у іншому місті. Втім, слід подбати про  включення в реєстр виборців за фактичним місцем проживання, аби віддати свій голос за кандидата в президенти 31 березня. Далі розповідає yes-lutsk

Перш за все, слід обрати найближчу виборчу дільницю. Перелік усіх дільниць міститься на офіційному сайті Державного реєстру виборців (drv.gov.ua).Якщо ви вже визначились з дільницею, то запишіть її адресу та номер, аби не загубити. 

Далі потрібно підготувати документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування. Адже, за законом «Про Державний реєстр виборців», звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинне бути мотивованим. Серед вагомих причин є: може бути службове відрядження, проживання не за місцем реєстрації, робота або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування на лікуванні тощо. Документами, які підтверджують необхідність може бути довідка з місця роботи, навчання, договір про оренду житла і т.д.

Наступним кроком є подання заяви до Державного реєстру виборців.Кожен громадянин, який хоче змінити місце голосування, повинен подати заяву до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців. У заяві виборцю необхідно зазначити номер дільниці чи адресу, за якою він бажає проголосувати. Також слід долучити документи, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування. Під час подачі документів потрібно пред’явити паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України.

Втім, виборці, які є переселенцями з тимчасово окупованих територій можуть не подавати підтверджуючі документи про необхідність зміни місця голосування. До слова, відповідні документи слід подавати особисто, а не поштою. Зробити це потрібно до 25 березня. 

Далі ж, потрібно перевірити себе у реєстрі виборців. Для цього слід зайти в Особистий кабінет виборця на сайті drv.gov.ua. Якщо у Державному реєстрі виборців помилкова інформація, її можна змінити до 26 березня.

У ДРВ наголошують, що зміна місця голосування є одноразовою. Отже, у разі голосування у другому турі виборів, вам доведеться подавати відповідну заяву знову.