Середа, 29 Червня, 2022

Назвали можливих кандидатів на посаду мера Луцька

Антон Бугайчук, відомий український політолог та журналіст Центру журналістських розслідувань “Сила правди” склав власний список можливих кандидатів на посаду мера обласного центру Волинської області. Хто ці люди та що про них відомо — розповість yes-lutsk з посиланням на “Сила правди”.

Перше, на що звернув увагу Антон Бугайчук — розмір застави для кандидатів, які планують балотуватися у мери Луцька. Як вже зазначалося, сума грошової застави становить 280 тисяч гривень та вона не є такою реальною для тих, кому захочеться заради задоволення брати участь у виборах. Також, як підкреслив політолог, сума застави обмежує тих кандидатів, які бажають зібрати гроші за допомогою благодійних внесків.

Журналіст зазначив, що минулорічні вибори не завадили отримувати лідерські позиції Ігорю Палиці, Ігорю Гузю, Ірині Констанкевич, Степану Івахіву та соратнику пана Палиці — В’ячеславу Рубльову, які обійшли своїх конкурентів з популярної на той час партії “Слуга народу”.

Отже, за попередньою оцінкою Антона Бугайчука в бюлетенях лучани можуть побачити наступних осіб:

  • Ігор Поліщук;
  • Григорій Недопад;
  • Олександр Товстенюк;
  • Григорій Пустовіт;
  • Ігор Гузь;
  • Андрій Покровський;
  • Микола Яручик;
  • Андрій Разумовський.

Що про них відомо?

Ігор Поліщук

Радник мера та очільник партії “Укроп”. Ще у 2017 році, коли місто чекало на дострокові вибори міського голови, пан Поліщук заявив, що має намір балотуватися. На сьогодні ситуація не змінна.

Ігоря Поліщука не бачили на протистояннях між підприємцями Старого ринку та муніципальною вартою — його ніби оберігають від непотрібних асоціацій. Проте, радник виступає з гучними промовами про досягнення Луцької міської ради.

Ігор Поліщук

Григорій Недопад

Перший заступник мера, який знаходиться “вище” пана Поліщука. Заступник характеризується зосередженим на управлінні, але й водночас є достатньо публічним чиновником. 

Антон Бугайчук вважає, що стати “обличчям” обласного центру Волині у Григорія Недопада навряд вийде. Скоріше за все він залишиться на чинній посаді чи стане головним адміністратором.

Олександр Товстенюк

Він “пробирався” у крісло міського голови ще на виборах п’ять років тому. Саме на пана Товстенюка Ігор Поліщук робив “ставку”, але обійти Миколу Романюка йому не вдалося. Цікаво, але минула передвиборча кампанія в черговий раз довела, що навіть з не публічної людини можна зробити досить відому та впізнавану.

Григорій Пустовіт

Секретар Луцької міської ради та виконувач обов’язків мера Луцька. На сьогодні, пан Пустовіт має лідируючі позиції у міській раді не дивлячись на зв’язки у керівництві та вплив радників. За час його діяльності викликає, як негативні, так і позитивні почуття.

Виконувач обов’язків міського голови буде балотуватися від фракції “Батьківщина”.

Ігор Гузь

Народний депутат. Він лише нещодавно вирішив, що врешті пора міняти одне крісло на крісло луцького очільника. Ігор Гузь є соратником Поліщука по депутатській групі. В одному з останніх інтерв’ю народний депутат натякнув, що настав час змінювати посаду.

Проте, плани пана Гузя можуть так і не втілитися в реальність. Адже на разі, він займає крісло у Верховній Раді України, а у випадку дострокових виборів йому не вдасться балотуватися — необхідно чекати доки закінчиться друга каденція.

Ігор Гузь

Андрій Покровський

Його Громадянських Рух “Свідомі” були політично дуже активним ще до минулорічних виборів. Проте, все змінилося під час конфлікту, який стосувався розважального центру “Промінь” та звинувачень в сторону Покровського щодо його причетності до грального бізнесу в Луцьку.

Можливості Андрія Покровського стали суттєво обмеженими після втрати підтримки від колишнього президента Петра Порошенка та від команди Степана Івахіва. Напевно, саме через це пан Покровський не пішов на вибори у парламент, а Тарас Шкітер, помічник депутата, який все ж наважився на такий крок, просто не мав шансу проти Ігоря Палиці.

Андрій Покровський

Микола Яручик

Депутат Луцької міської ради та ще один “Свідомий”, якого знає майже кожен житель району ДПЗ-Львівська. Проте, через те, що у 2017 році пан Яручик відмовився підтримати власну команду — він втратив можливість залучати великі кошти на свій округ. Хоча й “під покровом” Покровського ситуація сильно не змінилася. 

Микола Яручик

Андрій Разумовський

Директор будівельної компанії “Інвестор”. Без участі у політичних справах луцький бізнесмен має хорошу репутацію та добре виділяється серед інших забудовників.

До кінця не відомо, чи буде Андрій Разумовський балотуватися на посаду міського голови. Один з ризиків — сварка з мерією міста, яка дуже полюбляє це робити з тими забудовниками, які їм не до вподоби. 

Андрій Разумовський

Ще можливі кандидати?

Звичайно ж, серед цих посадовців та бізнесменів є й ті, які теж можуть балотуватися на посаду міського голови. Вони не менш активні у політиці, проте аби внести велику суму грошової застави їм необхідно збирати не лише власні кошти. Враховуючи активну діяльність, до можливих кандидатів можна внести: Юлію Вусенко (депутатка Луцької міської ради); Павла Данильчука (депутат Луцької міської ради та керівник партії “Народний контроль” на Волині); Дмитра Климука (підприємець, член партії “Народний рух України”) та Миколу Федіка (депутат Луцької міської ради).

Насправді, на посаду мера Луцька з метою “заявити про себе” може велика кількість політиків та громадських діячів, проте, як відомо, сума грошової застави не дозволить це зробити усім охочим.