Субота, 31 Липня, 2021

В Україні запрацювала гаряча лінія для жертв домашнього насилля

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

В Україні, в тестовому режимі, відкрили гарячу лінію для жертв домашнього насилля, про це розповість yes-lutsk.

Сьогодні, 11 лютого, на сторінці у соціальній мережі Facebook Дмитро Дубілет опублікував новину. Спільними зусиллями першої леді України Олени Зеленської та почесного посла ООН в Україні у сфері народонаселення Марії Єфросиніної запрацювала лінія 1547. Усі, хто піддався насиллю зі сторони близьких чи родичів мають змогу заявити про це.

Зателефонувавши на багатоканальний номер жертви насилля отримають інформаційну, соціальну та психологічну допомогу.

За словами Дмитра Дубілета, в Україні кожна шоста жінка (дані ООН) за останній рік хоч раз ставала жертвою домашнього насилля. Більше мільйона дітей стають мимовільними свідками знущань чи фізичних розправ між членами родини.

До проєкту також залучено Міністерку соціальної політики, Міністерство внутрішніх справ, Національну поліцію України, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство юстиції, Міністерство освіти та науки та Урядовий контакт-центр.

Наприкінці 2019 року Кабінет міністрів України прийняв постанову, яка передбачає створення єдиного центру звернення громадян, які постраждали внаслідок домашнього насилля. Підготовка фахівців для цього центру стартувала у січні поточного року.

Нагадаємо, два роки тому Верховна Рада встановила кримінальну відповідальність за домашнє насилля, а закон набрав чинності лише через рік після опублікування. Згідно з ним, особам, які скоїли злочин, у судовому порядку встановлюють заборону на проживання з потерпілими, наближення на певну відстань, телефонувати чи контактувати за допомогою третіх осіб.

Зокрема, за домашнє насилля карається громадськими роботами терміном від 150 до 240 годин, арештом до пів року, обмеженням волі строком до п’яти років або позбавленням волі до двох років.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Повітря, простір та воля: чому обирають будинок?

Вибір власного життя часто приводить до питання: власний будинок або квартира у багатоповерхівці. Для кого буде найбільш вигідним придбання будинку в місті?...

Найгучніші злочини (найвідоміші злочинці) в історії Луцька

В історії Луцька чимало згадок про напади загарбників, проте усі вони були до часів Незалежності України. 2020 рік став для обласного центру...

Демонтаж кіосків на Центральному ринку не будуть продовжувати: Ігор Поліщук кличе підприємців на зустріч

Міський голова Ігор Поліщук, у щотижневому звіті, розповів про найактуальніші проблеми Луцька. Серед них - майбутнє Центрального ринку. Yes-lutsk розповість більше.

Представники “City Card” хвилюються через те, що термінали компанії можуть викидати у річку

У вівторок, в Луцькій міській раді, провели День депутата. Детальніше про цей захід розповість yes-lutsk, посилаючись на ІА “Конкурент”.

Сміттєзвалища на Волині, новий реабілітаційний центр для бійців АТО та майно санаторію “Згорани”: Григорій Недопад повідомив про плани на майбутнє

Під час прес-конференції “100 днів роботи Волинської обласної ради”, яка відбулася 5 березня. Григорій Недопад відповідав на усі питання журналістів щодо теперішнього...