Неділя, 22 Травня, 2022

В Україні запрацювала гаряча лінія для жертв домашнього насилля

В Україні, в тестовому режимі, відкрили гарячу лінію для жертв домашнього насилля, про це розповість yes-lutsk.

Сьогодні, 11 лютого, на сторінці у соціальній мережі Facebook Дмитро Дубілет опублікував новину. Спільними зусиллями першої леді України Олени Зеленської та почесного посла ООН в Україні у сфері народонаселення Марії Єфросиніної запрацювала лінія 1547. Усі, хто піддався насиллю зі сторони близьких чи родичів мають змогу заявити про це.

Зателефонувавши на багатоканальний номер жертви насилля отримають інформаційну, соціальну та психологічну допомогу.

За словами Дмитра Дубілета, в Україні кожна шоста жінка (дані ООН) за останній рік хоч раз ставала жертвою домашнього насилля. Більше мільйона дітей стають мимовільними свідками знущань чи фізичних розправ між членами родини.

До проєкту також залучено Міністерку соціальної політики, Міністерство внутрішніх справ, Національну поліцію України, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство юстиції, Міністерство освіти та науки та Урядовий контакт-центр.

Наприкінці 2019 року Кабінет міністрів України прийняв постанову, яка передбачає створення єдиного центру звернення громадян, які постраждали внаслідок домашнього насилля. Підготовка фахівців для цього центру стартувала у січні поточного року.

Нагадаємо, два роки тому Верховна Рада встановила кримінальну відповідальність за домашнє насилля, а закон набрав чинності лише через рік після опублікування. Згідно з ним, особам, які скоїли злочин, у судовому порядку встановлюють заборону на проживання з потерпілими, наближення на певну відстань, телефонувати чи контактувати за допомогою третіх осіб.

Зокрема, за домашнє насилля карається громадськими роботами терміном від 150 до 240 годин, арештом до пів року, обмеженням волі строком до п’яти років або позбавленням волі до двох років.