Вівторок, 1 Грудня, 2020

У волинському селі 10 місяців заблокований бюджет, бо депутати не ходять на сесію

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

У Старозагорівській громаді Локачинського району виникла проблема з депутатами: уже з січня в громаді не відбувається сесія сільської ради. Таким чином бюджетом села не можуть розпорядитися. Люди нарікають, що у фельдшерсько-акушерському пункті через це не вистачає антисептиків, люди, котрі працюють в дитячому садку, не отримують заробітну платню, а опалювальний сезон може не початися. Далі на yes-lutsk.

15 жовтня місцеві жителі покликали депутатів для того, аби залагодити конфлікт. У депутатів вимагали, аби вони нарешті забралися на засідання, повідомляє Суспільне.

Як зазначив місцевий житель Андрій Ляшук, селяни вже багато разів просили своїх депутатів зібратися, проголосувати за нагальні потреби: графіки роботи через коронавірусний карантин, за бюджет, за заробітні плати. Андрій Ляшук стверджує: депутати не приходять принципово.

Як повідомив сільський голова Ростислав Остапчук, зараз бюджет села складає пів мільйона гривень. Поділити їх і спрямувати не можуть, бо депутати на сесію не приходять.

Медик села Олена Ляшук розповіла, що у сільському фельдшерсько-акушерському пункті холодно, адже опалювальний сезон не розпочали, бо не виділили гроші. Немає засобів дезінфекції, масок, рукавичок. На все це теж не виділили гроші.

Біда і у представників Старозагорівського дитячого садка: їм уже чотири місяці не дають заробітної плати через проблеми з фінансуванням. У дитсадку працює сім людей, а відвідує заклад вісімнадцять дітей. Засоби для дезінфекції працівники позичають у старозагорівській школі.

У селі є чотирнадцять депутатів, для того, щоб приймати рішення, мають бути присутніми більша частина – хоча б восьмеро людей. Жодного разу з січня не змогла прийти більшість, аби вирішити хоч якесь питання. Як розповідають місцеві, на сесію приходить до чотирьох депутатів.

Як пояснили самі обранці громади, у них є вагома підстава не приходити на засідання. Це – конфлікт із головою села. Один із депутатів, який не приходить на сесії, Валентин Баран пояснив, що ще в січні більшість обранців висловили недовіру сільському голові Ростиславу Остапчуку, але він оскаржив це рішення у суді.

Коли відбудуться місцеві вибори, Старозагорівська сільрада ввійде в Локачинську громаду, і сформуються нові органи самоврядування. Вони і розпорядяться бюджетом, який є в села. Про це розповів консультант Валентин Малиновський.

До виборів бюджет села все ще заблокований. Розуміння місцеві жителі з депутатами не знайшли.

Село Старі Загори має у підпорядкуванні села Новий Загорів та Хорів. Чисельність жителів – 747 людей.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Як покарали волинянку, яка незаконно проголосувала на виборах

На Волині під час місцевих виборів сталося чимало курйозів та порушень, які зафіксували спостерігачі. За деякі  з них учасникам довелося відповідати перед...

Від мандату відмовилися декілька депутатів: хто їх замінить?

Луцька міська територіальна виборча комісія оголосила про відмову від депутатських мандатів від декількох чиновників. Таку інформацію надали для інформаційного агентства “Волинські новини”....

Під облрадою в Луцьку знову протестують підприємці

У Луцьку під Волинською обласною радою знову зібралися підприємці, аби висловити свій протест, пише "yes-lutsk.com.ua". На цей раз більше...

«Волиньгаз Збут» просить волинян погасити борги, інакше їх чекає суд

Уряд під час карантину заборонив нараховувати пеню та штраф за те, що люди не сплачують комунальні послуги. Як заявляють у газовій службі,...

До відома волинян: для українців збільшують пенсійний вік і вимоги до стажу

Пенсійна реформа – актуальне питання не тільки для волинян, але  для усіх українців. З 2021 року українцям посилюють вимоги до стажу роботи...