Вівторок, 27 Липня, 2021

У волинському селі 10 місяців заблокований бюджет, бо депутати не ходять на сесію

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

У Старозагорівській громаді Локачинського району виникла проблема з депутатами: уже з січня в громаді не відбувається сесія сільської ради. Таким чином бюджетом села не можуть розпорядитися. Люди нарікають, що у фельдшерсько-акушерському пункті через це не вистачає антисептиків, люди, котрі працюють в дитячому садку, не отримують заробітну платню, а опалювальний сезон може не початися. Далі на yes-lutsk.

15 жовтня місцеві жителі покликали депутатів для того, аби залагодити конфлікт. У депутатів вимагали, аби вони нарешті забралися на засідання, повідомляє Суспільне.

Як зазначив місцевий житель Андрій Ляшук, селяни вже багато разів просили своїх депутатів зібратися, проголосувати за нагальні потреби: графіки роботи через коронавірусний карантин, за бюджет, за заробітні плати. Андрій Ляшук стверджує: депутати не приходять принципово.

Як повідомив сільський голова Ростислав Остапчук, зараз бюджет села складає пів мільйона гривень. Поділити їх і спрямувати не можуть, бо депутати на сесію не приходять.

Медик села Олена Ляшук розповіла, що у сільському фельдшерсько-акушерському пункті холодно, адже опалювальний сезон не розпочали, бо не виділили гроші. Немає засобів дезінфекції, масок, рукавичок. На все це теж не виділили гроші.

Біда і у представників Старозагорівського дитячого садка: їм уже чотири місяці не дають заробітної плати через проблеми з фінансуванням. У дитсадку працює сім людей, а відвідує заклад вісімнадцять дітей. Засоби для дезінфекції працівники позичають у старозагорівській школі.

У селі є чотирнадцять депутатів, для того, щоб приймати рішення, мають бути присутніми більша частина – хоча б восьмеро людей. Жодного разу з січня не змогла прийти більшість, аби вирішити хоч якесь питання. Як розповідають місцеві, на сесію приходить до чотирьох депутатів.

Як пояснили самі обранці громади, у них є вагома підстава не приходити на засідання. Це – конфлікт із головою села. Один із депутатів, який не приходить на сесії, Валентин Баран пояснив, що ще в січні більшість обранців висловили недовіру сільському голові Ростиславу Остапчуку, але він оскаржив це рішення у суді.

Коли відбудуться місцеві вибори, Старозагорівська сільрада ввійде в Локачинську громаду, і сформуються нові органи самоврядування. Вони і розпорядяться бюджетом, який є в села. Про це розповів консультант Валентин Малиновський.

До виборів бюджет села все ще заблокований. Розуміння місцеві жителі з депутатами не знайшли.

Село Старі Загори має у підпорядкуванні села Новий Загорів та Хорів. Чисельність жителів – 747 людей.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Повітря, простір та воля: чому обирають будинок?

Вибір власного життя часто приводить до питання: власний будинок або квартира у багатоповерхівці. Для кого буде найбільш вигідним придбання будинку в місті?...

Найгучніші злочини (найвідоміші злочинці) в історії Луцька

В історії Луцька чимало згадок про напади загарбників, проте усі вони були до часів Незалежності України. 2020 рік став для обласного центру...

Демонтаж кіосків на Центральному ринку не будуть продовжувати: Ігор Поліщук кличе підприємців на зустріч

Міський голова Ігор Поліщук, у щотижневому звіті, розповів про найактуальніші проблеми Луцька. Серед них - майбутнє Центрального ринку. Yes-lutsk розповість більше.

Представники “City Card” хвилюються через те, що термінали компанії можуть викидати у річку

У вівторок, в Луцькій міській раді, провели День депутата. Детальніше про цей захід розповість yes-lutsk, посилаючись на ІА “Конкурент”.

Сміттєзвалища на Волині, новий реабілітаційний центр для бійців АТО та майно санаторію “Згорани”: Григорій Недопад повідомив про плани на майбутнє

Під час прес-конференції “100 днів роботи Волинської обласної ради”, яка відбулася 5 березня. Григорій Недопад відповідав на усі питання журналістів щодо теперішнього...