П’ятниця, 20 Травня, 2022

У волинському селі 10 місяців заблокований бюджет, бо депутати не ходять на сесію

У Старозагорівській громаді Локачинського району виникла проблема з депутатами: уже з січня в громаді не відбувається сесія сільської ради. Таким чином бюджетом села не можуть розпорядитися. Люди нарікають, що у фельдшерсько-акушерському пункті через це не вистачає антисептиків, люди, котрі працюють в дитячому садку, не отримують заробітну платню, а опалювальний сезон може не початися. Далі на yes-lutsk.

15 жовтня місцеві жителі покликали депутатів для того, аби залагодити конфлікт. У депутатів вимагали, аби вони нарешті забралися на засідання, повідомляє Суспільне.

Як зазначив місцевий житель Андрій Ляшук, селяни вже багато разів просили своїх депутатів зібратися, проголосувати за нагальні потреби: графіки роботи через коронавірусний карантин, за бюджет, за заробітні плати. Андрій Ляшук стверджує: депутати не приходять принципово.

Як повідомив сільський голова Ростислав Остапчук, зараз бюджет села складає пів мільйона гривень. Поділити їх і спрямувати не можуть, бо депутати на сесію не приходять.

Медик села Олена Ляшук розповіла, що у сільському фельдшерсько-акушерському пункті холодно, адже опалювальний сезон не розпочали, бо не виділили гроші. Немає засобів дезінфекції, масок, рукавичок. На все це теж не виділили гроші.

Біда і у представників Старозагорівського дитячого садка: їм уже чотири місяці не дають заробітної плати через проблеми з фінансуванням. У дитсадку працює сім людей, а відвідує заклад вісімнадцять дітей. Засоби для дезінфекції працівники позичають у старозагорівській школі.

У селі є чотирнадцять депутатів, для того, щоб приймати рішення, мають бути присутніми більша частина – хоча б восьмеро людей. Жодного разу з січня не змогла прийти більшість, аби вирішити хоч якесь питання. Як розповідають місцеві, на сесію приходить до чотирьох депутатів.

Як пояснили самі обранці громади, у них є вагома підстава не приходити на засідання. Це – конфлікт із головою села. Один із депутатів, який не приходить на сесії, Валентин Баран пояснив, що ще в січні більшість обранців висловили недовіру сільському голові Ростиславу Остапчуку, але він оскаржив це рішення у суді.

Коли відбудуться місцеві вибори, Старозагорівська сільрада ввійде в Локачинську громаду, і сформуються нові органи самоврядування. Вони і розпорядяться бюджетом, який є в села. Про це розповів консультант Валентин Малиновський.

До виборів бюджет села все ще заблокований. Розуміння місцеві жителі з депутатами не знайшли.

Село Старі Загори має у підпорядкуванні села Новий Загорів та Хорів. Чисельність жителів – 747 людей.