Вівторок, 5 Липня, 2022

Активісти ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" звернулись до Порошенка

Активісти ініціативи “Хто замовив Катю Гандзюк?” вважають, що саме вбивці громадської діячки забезпечили Петру Порошенко третє місце на виборчих дільницях в Херсонській області. Про це інформує yes-lutsk, посилаючись на Гордон.com.

Учасники склали звернення до діючого Президента України, в якому висунули свої вимоги та закликали Петра Олексійовича перед другим туром усунути вбивць Катерини Гандзюк. З їхніх слів, до глави держави були неодноразові звернення щодо систематичних нападів на активістів та прохання про звільнення членів політичної партії А. Гордєєва та Є. Рищука, які впливають на хід розслідування.

Також, активісти та друзі Гандзюк назвали Порошенко союзником Кернеса, Труханова та інших харківських “князців”.

Двадцять один день, тобто до початку другого туру виборів, ось період часу, який надали громадські діячі пану Президенту для виконання таких умов:

  • подання Генпрокурором до Верховної Ради клопотання про зняття з нардепа Геннадія Бобова недоторканості. За словами активістів, депутат є замовником вбивства журналіста Василя Сергієнка (справі вже 5 років);

  • привселюдно засудити Кернеса та Труханова;

  • нарешті дати хід розслідуванням у справах: Кузаконя, Нікітенка, Булаха, Михайлика та ще понад 50 таких справ;

  • провести зустріч із Тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради для проведення розслідування щодо нападу на Катю Гандзюк, яку Петро Порошенко ігнорує три місяці;

  • звільнення та притягнення до відповідальності Андрія Гордєєва та Євгена Рищука (доказів їхньої причетності достатньо);

  • позбавлення волі Владислава Мангера, так як його люди погрожують та тиснуть на свідків і потерпілих.

Це звернення підтримало багато громадських організацій та об’єднань, зокрема: Центр громадських свобод, Громадський рух ЧЕСНО, Рух Автомайдан Житомир, Служба інформації та аналітики та інші. Триває збір підписів.

Нагадуємо, 31 липня 2018 року в Херсоні, біля будинку громадської активістки Катерини Гандзюк стався напад. Її облили сірчаною кислотою. Хімічні опіки (спини, руки, голови та ока) склали більш ніж 30%. Катерина померла 4 листопада того ж року.

Поліція перекваліфікувала справу з “замаху на вбивство з особливою жорстокістю” на “ навмисне вбивство” та передала всі матеріали до СБУ.