Четвер, 29 Липня, 2021

Як луцькі депутати рятуватимуть дерева міста

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

«Варварська інквізиція» дерев стала вже звичним явищем у Луцьку. Проте наразі запроваджено мораторій на кронування рослин, хоч і на деякий час. Таке рішення було ухвалено під час чергової сесії Луцької міської ради. Таку ідею висунув голова фракції «Європейська солідарність» Юрій Моклиця, пише yes-lutsk.com.ua.

За його словами в Луцьку цей процес ніхто не контролює, адже наразі немає жодних документів чи актів, за якими можна регулярно обстежувати кронування дерев. Саме тому таке рішення дозволить врятувати безліч дерев у той час, коли їх активно обрізають.

Чи підтримав пропозицію мер Луцька?

Очільник Луцька Ігор Поліщук підтримав таку ідею. Також він запропонував змінити систему кронування та омолодження дерев: потрібно наводити лад не лише у місті, але й на приватних територіях. Ігор Поліщук також додав, що за порушення тимчасового мораторія буде внесена відповідальність. Тому знищення дерев у Луцьку не залишиться безнаказним. Мер зауважив, що штрафуватимуть усіх: як і підприємства, так і приватних осіб, якщо вони порушуватимуть рішення Луцької ради.

Необхідно також затвердити правила організації санітарної обрізки дерев у Луцьку.

Як врятує дерева рішення депутатів?

Найчастіше кронуванням дерев займалися комунальні підприємтсва. Проте вони робили це так, аби зменшити собі навантаження, зовсім без турботи про довкілля. Безліч дерев загинуло, можливо в майбутньому на проспекті Волі половина рослин також загине.
Луцький біолог Володимир Пшибельський також підтримав рішення Луцькоади щодо запровадження заборон на кронування.

Кожного року на початку весни розпочинається так звана інквізиція дерев. Якщо робити це неправильно, «по-варварськи», то це може стати великою небезпекою як і для рослин, так і для життя людей, майна.

У результаті депутати ухвалили це рішення. Тому наразі обрізання дерев у Луцьку є адміністративним правопорушенням та буде каратися штрафом.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Повітря, простір та воля: чому обирають будинок?

Вибір власного життя часто приводить до питання: власний будинок або квартира у багатоповерхівці. Для кого буде найбільш вигідним придбання будинку в місті?...

Найгучніші злочини (найвідоміші злочинці) в історії Луцька

В історії Луцька чимало згадок про напади загарбників, проте усі вони були до часів Незалежності України. 2020 рік став для обласного центру...

Демонтаж кіосків на Центральному ринку не будуть продовжувати: Ігор Поліщук кличе підприємців на зустріч

Міський голова Ігор Поліщук, у щотижневому звіті, розповів про найактуальніші проблеми Луцька. Серед них - майбутнє Центрального ринку. Yes-lutsk розповість більше.

Представники “City Card” хвилюються через те, що термінали компанії можуть викидати у річку

У вівторок, в Луцькій міській раді, провели День депутата. Детальніше про цей захід розповість yes-lutsk, посилаючись на ІА “Конкурент”.

Сміттєзвалища на Волині, новий реабілітаційний центр для бійців АТО та майно санаторію “Згорани”: Григорій Недопад повідомив про плани на майбутнє

Під час прес-конференції “100 днів роботи Волинської обласної ради”, яка відбулася 5 березня. Григорій Недопад відповідав на усі питання журналістів щодо теперішнього...