Середа, 29 Червня, 2022

Як луцькі депутати рятуватимуть дерева міста

«Варварська інквізиція» дерев стала вже звичним явищем у Луцьку. Проте наразі запроваджено мораторій на кронування рослин, хоч і на деякий час. Таке рішення було ухвалено під час чергової сесії Луцької міської ради. Таку ідею висунув голова фракції «Європейська солідарність» Юрій Моклиця, пише yes-lutsk.com.ua.

За його словами в Луцьку цей процес ніхто не контролює, адже наразі немає жодних документів чи актів, за якими можна регулярно обстежувати кронування дерев. Саме тому таке рішення дозволить врятувати безліч дерев у той час, коли їх активно обрізають.

Чи підтримав пропозицію мер Луцька?

Очільник Луцька Ігор Поліщук підтримав таку ідею. Також він запропонував змінити систему кронування та омолодження дерев: потрібно наводити лад не лише у місті, але й на приватних територіях. Ігор Поліщук також додав, що за порушення тимчасового мораторія буде внесена відповідальність. Тому знищення дерев у Луцьку не залишиться безнаказним. Мер зауважив, що штрафуватимуть усіх: як і підприємства, так і приватних осіб, якщо вони порушуватимуть рішення Луцької ради.

Необхідно також затвердити правила організації санітарної обрізки дерев у Луцьку.

Як врятує дерева рішення депутатів?

Найчастіше кронуванням дерев займалися комунальні підприємтсва. Проте вони робили це так, аби зменшити собі навантаження, зовсім без турботи про довкілля. Безліч дерев загинуло, можливо в майбутньому на проспекті Волі половина рослин також загине.
Луцький біолог Володимир Пшибельський також підтримав рішення Луцькоади щодо запровадження заборон на кронування.

Кожного року на початку весни розпочинається так звана інквізиція дерев. Якщо робити це неправильно, «по-варварськи», то це може стати великою небезпекою як і для рослин, так і для життя людей, майна.

У результаті депутати ухвалили це рішення. Тому наразі обрізання дерев у Луцьку є адміністративним правопорушенням та буде каратися штрафом.