Середа, 29 Червня, 2022

Що краще: відновити оригінальний дисплей або замінити його?

Дисплей – це найдорожчий елемент мобільних пристроїв, а переконатися в цьому можна на прикладі модулів марки Самсунг за посиланням https://www.aks.ua/catalog/displei-ekrany/brand/samsung. В силу своєї тендітної конструкції, вони особливо уразливі для пошкоджень. Переконаємося, який з способів ремонту краще: заміна екрану або його відновлення.

Що таке ремонт дисплея?

Відновлення дисплея – це метод ремонту екрану шляхом заміни тільки пошкодженого елемента. В більшості випадків пошкоджується тільки верхнє скло, а решта працює справно.

Процес відновлення дисплейного модуля складається з декількох етапів:

 • поділ шарів дисплейного модуля з допомогою молибденовой дроту або спеціальної кріогенної камери;
 • видалення залишків битого скло і клею за допомогою спеціального розчинника;
 • від’єднання поляризатора;
 • нанесення нового поляризатора зі шаром клею OCA / LOCA і склом або сенсорним екраном (в залежно від конструкції екрану в даної моделі пристрою);
 • розміщення частин екрану, зібраних на базі шаблону, у вакуумній камері;
 • остаточне з’єднання всіх цих елементів в спеціальної камері з відповідним тиском і температурою (автоклав)- це запобігає утворення бульбашок повітря і гарантує ідеальне з’єднання запчастин.

Повне дотримання правил даного технологічного процесу дає можливість отримати екранний модуль, який буде відповідати за якістю заводської деталі. 

Заміна екранного модуля на нову оригінальну запчастину

Ще один різновид боротьби з тріснутим дисплеєм – замінити його новим,теж оригінальним. До жаль, ціни в середньому по Луцьку в цьому випадку досить високі, іноді вони навіть перевищують вартість самого телефону, роблячи такий ремонт просто невигідним.

А може недорога аналогова деталь?

Найбільший стимул скористатися цим варіантом – більш низька ціна в порівнянні з оригіналом. Однак по досвіду ми знаємо, що ринок переповнений неякісними копіями, і тому частіше всього після використання цієї опції користувачі залишаються незадоволені. Використання смартфона з неоригінальним дисплеєм відрізняється від того комфорту, який може забезпечити заводська деталь.Основні скарги пов’язані з наступними явищами:

 • значно менше кількість відображаються квітів і зниження їх насиченості;
 • погані кути огляду 
 • проблеми з підсвічуванням,
 • порушення в відображенні зображення (смуги, спотворення, биті пікселі),
 • більш слабка реакція на дотику (що призводить до погіршення комфорту, наприклад, при написанні текстових повідомлень і т. д.).

На наш погляд, заміна неоригінального дешевого дисплея – погана ідея,але якщо телефон використовується тільки для дзвінків і текстових повідомлень і немає завищених вимог до якості відображуваного контенту, то даний ремонт має право на життя.