Вівторок, 5 Липня, 2022

«Волиньгаз Збут» просить волинян погасити борги, інакше їх чекає суд

Уряд під час карантину заборонив нараховувати пеню та штраф за те, що люди не сплачують комунальні послуги. Як заявляють у газовій службі, це значно вплинуло на те, як волиняни оплачують послуги, які їм надають, пише “yes-lutsk.com.ua“.

Від початку року «Волиньгаз Збут» направив у суд близько чотирьохсот справ, аби стягнути заборговану плату за надані послуги. Скоро це число може ще збільшитися, повідомляє пресслужба «Волиньгаз Збуту».

Як повідомляють у компанії, вони надіслали більше п’яти тисяч попереджень тим користувачам, які не платять за газ більше трьох місяців.

Представники компанії нарікають, що заборона уряду штрафувати за несплату була сприйнята деякими  людьми як дозвіл не оплачувати комунальні послуги.

Повідомляють, що протягом трьох місяців цифра боргу волинян за газ зросла ще на вісімдесят мільйонів гривень. Зараз ця сума сягає чотирьохсот мільйонів. Так, у вересні тільки сорок сім відсотків волинян оплатили використаний газ.

Як розповів очільник «Волиньгаз Збуту» Микола Тищук, він вважає ситуацію на Волині катастрофічною. За його словами, усім, хто боргує за газ, краще погасити борг у найближчі терміни, інакше компанія буде передавати справу у суд. Це спричинить тільки додаткові витрати, адже в такому випадку людина повинна буде не тільки сплатити свої борги, але й заплатити судовий збір, який складає близько двох тисяч гривень.

Якщо ж на боржника не впливає і суд, тоді справу отримує виконавча служба, яка спричиняє ще додаткові витрати. Людина, котра заборгувала і не сплачує борг, мусить заплатити ще й десять відсотків від суми у якості виконавчого збору.

Як додав представник «Волиньгаз Збуту», оплачувати спожитий газ волиняни мають кожного місяця до двадцять п’ятого числа. Це можна зробити різними способами – необов’язково іти в банк. Так, тепер можна скористатися онлайн сервісами – додатком, особистим кабінетом, ботами в вайбері та телеграмі. Також можна оплатити комуналку у відділенні «Укрпошти», банку, за допомогою терміналу самообслуговування.