Вівторок, 5 Липня, 2022

До відома волинян: для українців збільшують пенсійний вік і вимоги до стажу

Пенсійна реформа – актуальне питання не тільки для волинян, але  для усіх українців. З 2021 року українцям посилюють вимоги до стажу роботи і будуть збільшувати вік виходу на пенсію для українських жінок, пише “yes-lutsk.com.ua“.

Через це частина українців пенсійного віку вийде на пенсію пізніше, повідомляє OBOZREVATEL.

Нині українські жінки ідуть на пенсію у п’ятдесят дев’ять цілих і шість десятих року. Однак, згідно із законом про пенсію, з квітня наступного року вік виходу на пенсію збільшується до шістдесяти років. Це нововведення стане останнім із етапів правил, які прийняли ще в одинадцятому році.

Отож із квітня наступного року і жінки, і чоловіки матимуть право вийти на пенсію у шістдесят років. Однак ті українки, які досягнуть віку п’ятдесяти дев’яти цілих і шести десятих року до квітня, матимуть право отримати виплату раніше на пів року. Це стосується тих жінок, які народилися з першого жовтня шістдесятого року до тридцять першого березня шістдесят першого року.

Українці мають найнижчий вік серед європейців, аби вийти на пенсію. Так, зважаючи на вимоги Міжнародного валютного фонду, українська влада переглядала цю позначку. У результаті вирішили встановити гнучкі показники – українці можуть вийти на пенсію у шістдесят, шістдесят три або шістдесят п’ять років. Це залежить від стажу, який вони накопичили.

Аби вийти на пенсію у шістдесят років, у 2021 році українцям потрібно буде мати двадцять вісім років стажу, це на рік більше, ніж було раніше. А для того, аби купити рік стажу, треба буде віддати тридцять одну тисячу і шістсот вісімдесят гривень. Раніше ця сума складала двадцять чотири тисячі і дев’ятсот тридцять сім гривень.

Для того, аби отримати пенсію в шістдесят три роки, потрібно буде мати від вісімнадцяти до двадцяти восьми років стажу. Для того, аби вийти на пенсію у шістдесят п’ять років, потрібно буде мати від п’ятнадцяти до вісімнадцяти років стажу.