Четвер, 18 Серпня, 2022

Волиняни просили у Зеленського повернути потяг «Ковель-Заболоття»

Через коронавірус постраждало багато сфер життя волинян. Чимало людей залишились без роботи, складнощі виникали з навчанням дітей та відвідуванням дитсадків. Однією з гострих проблем залишається громадський транспорт. Так, дизель «Ковель-Заболоття» скасували ще на початку карантину в березні, і досі він не курсує. Далі пише “yes-lutsk.com.ua“.

22 жовтня президент Володимир Зеленський відвідав Волинь, а саме побував на Ковельщині, де відвідав реконструйовану школу села Вербка. Також після цього він зустрівся за круглим столом із представниками волинських громад, які розповіли про нагальні проблеми та потреби жителів Волині.

Так, депутатка Заболоттівської селищної ради Ольга Головій розповіла про проблему, яка стосується жителів аж трьох районів: скасований дизель «Ковель-Заболоття». Його досі не відновили, повідомляє Перший.

Володимир Зеленський вислухав представницю, пообіцяв попрацювати над цим питанням і вирішити його.

Цей потяг їздить через невеликі села та містечка Ковельського, Старовижівського та Ратнівського районів. Його відкрили ще за часів Радянського Союзу, чимало пільговиків, серед яких студенти та пенсіонери, користуються виключно цим транспортом. Для деяких сіл це єдина можливість потрапити у Ковель, а звідти – і в Луцьк.

За словами Ольги Головій, спочатку відміну потяга пояснювали карантином і обіцяли, що це лише тимчасовий захід. Однак чимало потягів повернули, а дизель «Ковель-Заболоття» – ні.

Як повідомляє депутатка, зверталися і до керівників ковельського залізничного вузла, де відповіли, що потрібен офіційний запит. Через Волинську обласну раду звернулися до «Укрзалізниці». На що отримали інформацію про борги в громади за перевезення пільгових категорій населення. Борги виплатили на 134%. Але від «Укрзалізниці» немає ствердної відповіді про повернення потяга на рейси.

Як повідомляє Волинська обласна рада, «Укрзалізниця» провела дослідження і встановила, що населеність цього потяга дуже мала, в основному це пільгові категорії пасажирів. Для того щоб зменшити витрати на утримання цього дизеля, вирішили відмінити його курсування.

Тож волиняни вирішили звернутися до останньої людини, котра може їм допомогти. Після розмов з президентом до Ольги Головій подзвонили з Офісу президента і попросили детальнішу інформацію щодо проблеми з потягом.

.