Середа, 29 Червня, 2022

На Волині громади отримають у власність 65 тисяч гектарів землі

На Волині існує п’ятдесят чотири територіальні громади, після 25 жовтня до них у власність перейде шістдесят п’ять тисяч гектарів господарських земель. Далі на yes-lutsk.

Про це стало відомо під час круглого столу за участю президента Володимира Зеленського та очільників громад Волині, інформує Аgropolit.

Як зазначив голова Державного геокадастру Роман Лещенко, громади отримають землі, яким уже визначать чіткі межі та цільове призначення.

«Зараз маємо ситуацію, коли такі ОТГ як Вишнівська, Колківська, Любешівська, Любомльська, Прилісненська, Цуманська, Шацька, так і не отримали землі сільськогосподарського призначення», – додав посадовець.

Як зазначив Лещенко, здається дивним той збіг обставин, що саме ці громади мають найціннішу землю для рекреації та для видобування бурштину.

Під час круглого столу між президентом та представниками волинських громад Володимир Зеленський висловив прохання, аби представники громад зверталися в поліцію, якщо знають про випадки, коли землю незаконно виводили з державної власності.

«Громади повинні довіряти державі – ми зацікавлені, щоб такий ресурс, який може поповнювати місцевий бюджет, дійсно використовували. І ці гроші від оренди землі витрачати на школи, садочки, інфраструктуру та дороги», – зазначив президент.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський прибув з візитом на Волинь 22 жовтня. Він відвідав реконструйовану школу в селі Вербка, що біля Ковеля. Спочатку про відвідини Волинської області президентом не було офіційної інформації, а Волинська обласна держадміністрація згодом заявила, що журналістів не повідомили через карантин. Деякі волиняни сприйняли вороже візит президента. Так, біля школи в селі Вербка декілька мешканців винесли Зеленському великого гарбуза та плакат із запитанням про чотири тисячі доларів зарплати бюджетникам.