Вівторок, 19 Березня, 2024

Брати, які жорстоко вбили Катю Литкіну, вкотре подають апеляційну скаргу

Вже сьогодні, 2 березня, Верховним Судом України буде розглянута апеляційна скарга від адвокатів засуджених Максима Терлецького та Назара Статочнюка. Молодики були на лаві підсудних за вбивство Каті Литкіної у серпні 2016 року. Усі деталі цієї справи розповість yes-lutsk з посиланням на “Під прицілом”.

Резонансна справа вбивства шістнадцятирічної Катерини Литкіної сколихнула не лише волинян, а й усю країну. В ніч проти 2 серпня 2016 року двоє молодиків завдали, як мінімум, вісім ударів битою.

Вбивство Каті та перші суди

Фото: Буг

У серпні 2016 року, у відділ поліції міста Нововолинськ звернулася бабуся Каті та заявила про зникнення онуки. За словами жінки, 16-річна дівчина пішла з дому 1 серпня близько 23 години та не повернулася. Через десять днів постійних пошуків, понівечене тіло вже мертвої дитини знайшов її батько. Як зазначає слідство, у Каті була розбита голова. Пізніше виявилося, що їй нанесли не менше восьми ударів по голові битою.

Максима Терлецького та Назара Статочнюка, двоюрідних братів, першими запідозрили у скоєнні цього злочину. Катерина у вечір свого зникнення виходила до одного з них (Терлецького) аби віддати деякі речі.

Невдовзі, обидва молодики покинули країну, проте Статочнюк майже одразу повернувся. А ось Терлецький перебував у Словенії тривалий час. У 2017 році його оголосили у міжнародний розшук, хлопця піймала поліція Словенії й лише наприкінці квітня 2018 року підозрюваного відправили у Волинську область та перевезли до колонії у Маневичах.

Варто нагадати, що Терлецький під час судових засідань розмовляв виключно словенською. Аби присутні його розуміли, а він мав змогу відповідати на запитання, йому було надано перекладача. Проте, під час інтерв’ю для телеканалу НТН Максим раптово заговорив та почав розуміти рідну українську мову.

Вирок та перші скарги

Фото: Буг

26 березня 2019 року обвинуваченим Максиму Терлецькому та Назару Статочнюку Ковельський міськрайонний суд виніс вирок у вигляді позбавлення волі на 14 років та 6 місяців й 13 років та 6 місяців відповідно.

28 листопада того ж року, Рівненський апеляційний суд розглядав апеляційну скаргу, яка надійшла від адвокатів Терлецького та Статочнюка. Максим, під час засідання, вчергове заявив, що не розуміє української й суд був вимушений перенести розгляд скарги на 20 лютого 2020 року. Розгляд цих скарг переносили ще декілька разів.

Адвокати молодиків заявили, що вирок необгрунтований, докази недопустимі, а вся справа побудована на припущеннях. Тому й подали дві апеляційні скарги. За словами бабусі Каті Литкіної, адвокат Максима Терлецького подав чергову скаргу про те, що не був ознайомлений зі справою Назара Статочнюка. Як заявив засуджений, матеріали справи не переклали словенською мовою.

Тоді, родичі вбитої дівчини запевняли, що усі подання апеляційних скарг та очікування їхніх розглядів у судді – затягування часу. Адже, допоки вирок суду не набув чинності, обидва засуджених перебуватимуть у слідчому ізоляторі, де один день попереднього ув’язнення рахується як два позбавлення волі.

Проте, 20 липня 2020 року, Рівненський апеляційний суд відмовив у задоволенні скарг Терлецького та Статочнюка й молодики мали б відправитися до в’язниці.

Загалом, адвокатами засуджених було надіслано п’ять апеляційних скарг, у чотирьох з них вони просили скасувати вирок Ковельського суду та призначити нове засідання для розгляду справи у першій інстанції.

.,.,.,.