Середа, 25 Листопада, 2020

Кандидатам на посаду мера Луцька необхідно буде "викласти" чималу грошову заставу

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

Для тих, хто бажає балотуватися на посаду Луцького міського голови прийдеться внести чималу суму. Про яку суму йдеться та як до цього відносяться місцеві чиновники розповість yes-lutsk з посиланням на Громадський рух “Чесно”.

Отож, кандидатам на посаду мера обласного центру та партіям, які планують йти до мерії необхідно буде внести грошову заставу у сумі 283380 грн. 

Ця сума аж у 37 разів більша, ніж була у 2015 році. П’ять років тому грошова застава становила всього вісім тисяч гривень. Загалом, по Україні, сума застави зросла у сорок разів.

Розмір грошової застави залежить від кількості виборців, а одним з міст де проживає найменша кількість містян — є Луцьк. Тому, 283380 грн рахується ледь не найменшою сумою серед інших українських міст.

Що на це кажуть місцеві чиновники?

Іван Мирка, голова місцевої партії “Європейська Солідарність” розповів про те, де буде брати гроші. Для виборів в народні депутати, наприклад, за словами пана Мирки, було важко знайти під заставу навіть п’ятдесят тисяч гривень. Великі ж суми грошових застав залежать виключно від спонсорів. Також, голова партії зазначив, що на сьогодні немає жодної політичної партії, де б виборці добровільно та свідомо давали кандидату гроші. 

До слова, “Європейську Солідарність” фінансували члени партії та кандидати. Загалом, сума внесків становила близько двохсот тисяч гривень.

Оскільки партія була представлена в парламенті, то значну частину виділила держава. Саме у період з 2016 по 2018 рік “Європейська Солідарність” отримала понад чотири мільйони гривень від головного офісу з держфінансування.

Павло Данильчук, керівник Громадського руху “Народний контроль”, розповів, що суттєве збільшення грошової застави сильно ускладнює балотування незалежних кандидатів. За словами колишнього кандидата, такі суми спрощують вхід до мерії грошовитим партіям. 

Нагадаємо, вибори міського голови, згідно з Конституцією України, повинні відбутися восени цього року. Проте, як зазначили у партії “Слуга народу”, обласний центр Волині є одним з найпроблемніших міст в країні. Тому, за словами депутата партії “Слуга народу” Олександра Качури, місцеві вибори повинні відбутися раніше — навесні. Пан Качура зазначив, що є регіони України, які необхідно “перезавантажити” найближчим часом.

Руслан Стефанчук, перший заступник голови Верховної Ради, розповів, що в команді Президента України розглядають можливість проведення дострокових місцевих виборів для того, щоб повністю змінити систему влади.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Під облрадою в Луцьку знову протестують підприємці

У Луцьку під Волинською обласною радою знову зібралися підприємці, аби висловити свій протест, пише "yes-lutsk.com.ua". На цей раз більше...

«Волиньгаз Збут» просить волинян погасити борги, інакше їх чекає суд

Уряд під час карантину заборонив нараховувати пеню та штраф за те, що люди не сплачують комунальні послуги. Як заявляють у газовій службі,...

До відома волинян: для українців збільшують пенсійний вік і вимоги до стажу

Пенсійна реформа – актуальне питання не тільки для волинян, але  для усіх українців. З 2021 року українцям посилюють вимоги до стажу роботи...

Луцька міська рада позиватиметься до суду через карантин вихідного дня

Після того, як уряд запровадив в Україні карантин вихідного дня,  сталося  чимало випадків, коли люди законно або незаконно намагалися обійти обмеження.  Він...

Які курйози сталися на Волині під час голосування

На Волині п’ятнадцятого листопада пройшло повторне голосування за посаду мера Луцька. Громадянська мережа ОПОРА, як завжди, проводила спостереження на різних дільницях, тож...