Неділя, 22 Травня, 2022

Росія робить спроби перехопити військовий контракт, який виконується у Луцьку

Концерн «Укроборонпром» відреагував на російські намагання перехопити військовий контракт з Індонезією. Генеральний директор державного концерну Павло Букін висловився щодо тверджень представників Російської Федерації про ексклюзивне право розробника мати вплив на супровід проданої авіаційної техніки, й назвав їх сумнівними та необґрунтованими.  Про це повідомлялося 14 березня на сайті «Укроборонпрому». Далі про це розповість yes-lutsk за інформацією Інформаційного агентства «Волинські Новини».

Гендиректор державного концерну відреагував на лист заступника Федеральної служби ВТС РФ Пєтухова головному маршалу авіації та командувачу ВПС Індонезії Юю Сутісні (що датується 27 лютого 2019 року) коментарем. Пєтухов застеріг Юю Сутісні щодо розміщення на теренах України замовлень з ремонту авіаційної техніки, зокрема – двигунів АЛ-31Ф для Су-27. Він стверджує, що українські підприємства на відповідність діючій технічній документації не є сертифікованими й Росія за експлуатацію таких літаків відповідальність не несе.

Букін пояснив, що наша країна все ж володіє технічною документацією, яка необхідна для поточного та капітального ремонту, а також продовження льотного ресурсу військової авіації модельного ряду гвинтокрилів та літаків МіГ, Су, Іл та Мі. Відтак, він заявив, що Росія немає правових підстав вимагати додаткових ліцензій від України.

Нещодавно Павло Букін візитував до ремонтного заводу «Мотор», що у Луцьку. Там держконцерн виконує контракт з ремонту авіаційних двигунів для ВПС Індонезії. «Мотор» займається ремонтом двигунів ще з 1990 року.

Павло Букін заявив, що завдяки співпраці із Луцьким заводом «Мотор», а також запчастинам, які там виготовляють, ремонт для ВПС України та замовників з інших країн є повністю забезпеченим.

Щодо вищезгаданих листів, то Букін зазначає, що такі дії – це намагання РФ витіснити Україну з перспективних міжнародних ринків за допомогою тиску на українських партнерів Індонезії та інших країн.

Фото ілюстративне