Неділя, 22 Травня, 2022

Виробництво ракет в Україні: заява екс-посла США в Україні

Так як США та РФ вийшли з ракетного договору, який забороняв Америці та РФ мати на озброєнні та розробляти ракети середньої та меншої дальності, дозволить Україні розпочати виробництво власних ракет. Таку заяву зробив колишній посол США в Україні. Про це повідомляє yes-lutsk, з посиланням на Твій Портал, з посиланням на Радіо Свобода.

Відтак, політичні експерти у Вашингтоні в один голос кажуть, що Україна в цій ситуації отримує несподівані переваги, про які навряд чи подумали у Москві, коли вирішили порушити цю домовленість і створювати зброю, заборонену угодою.

Втім, першим це зауважив колишній посол США в Україні, а нині експерт аналітичного центру Brookings Institution Стівен Пайфер. Він виклав доволі короткий, але змістовний твітт, де повідомив: «Україна отримає свободу у розробці, випробуваннях та розміщенні наземних балістичних і крилатих ракет». Цей допис наробив багато галасу та швидко розійшовся по ЗМІ.

Нещодавно журналіст поцікавився у Стівена Пайфера, чи не жартував він та чи дійсно вважає, що Україна тепер зможе будувати балістичні ракети. На що, колишній посол США в Україні відповів, що вважає це прямим наслідком. А також, додав:

«Дивіться – Росія порушила Договір про ракети середньої і меншої дальності. Сполучені Штати оголосили, що припиняють свої зобов’язання і виходять з договору. Росіяни сказали: «Ми тоді теж припиняємо». Таким чином у нас є угода, у якій беруть участь США, Росія та інші держави, що стали наступниками СРСР, за винятком країн Балтії. І на місці українців я б поставив собі запитання: «А чому я повинен виконувати угоду, з якої виходять і росіяни і американці?»».

Стівен Пайфер підсумував, що Україна має повне право будувати ракети із дальністю від 500 до 550 кілометрів. Але, з його слів, важливо визначитись – чи насправді потрібно будувати такі ракети.

До слова, Стівен Карл Пайфер (англ. Steven Karl Pifer) (8 грудня 1953, Себастопол, Каліфорнія, США) — американський дипломат, 3-й Надзвичайний і повноважний посол США в Україні.