Середа, 28 Липня, 2021

Виробництво ракет в Україні: заява екс-посла США в Україні

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

Так як США та РФ вийшли з ракетного договору, який забороняв Америці та РФ мати на озброєнні та розробляти ракети середньої та меншої дальності, дозволить Україні розпочати виробництво власних ракет. Таку заяву зробив колишній посол США в Україні. Про це повідомляє yes-lutsk, з посиланням на Твій Портал, з посиланням на Радіо Свобода.

Відтак, політичні експерти у Вашингтоні в один голос кажуть, що Україна в цій ситуації отримує несподівані переваги, про які навряд чи подумали у Москві, коли вирішили порушити цю домовленість і створювати зброю, заборонену угодою.

Втім, першим це зауважив колишній посол США в Україні, а нині експерт аналітичного центру Brookings Institution Стівен Пайфер. Він виклав доволі короткий, але змістовний твітт, де повідомив: «Україна отримає свободу у розробці, випробуваннях та розміщенні наземних балістичних і крилатих ракет». Цей допис наробив багато галасу та швидко розійшовся по ЗМІ.

Нещодавно журналіст поцікавився у Стівена Пайфера, чи не жартував він та чи дійсно вважає, що Україна тепер зможе будувати балістичні ракети. На що, колишній посол США в Україні відповів, що вважає це прямим наслідком. А також, додав:

«Дивіться – Росія порушила Договір про ракети середньої і меншої дальності. Сполучені Штати оголосили, що припиняють свої зобов’язання і виходять з договору. Росіяни сказали: «Ми тоді теж припиняємо». Таким чином у нас є угода, у якій беруть участь США, Росія та інші держави, що стали наступниками СРСР, за винятком країн Балтії. І на місці українців я б поставив собі запитання: «А чому я повинен виконувати угоду, з якої виходять і росіяни і американці?»».

Стівен Пайфер підсумував, що Україна має повне право будувати ракети із дальністю від 500 до 550 кілометрів. Але, з його слів, важливо визначитись – чи насправді потрібно будувати такі ракети.

До слова, Стівен Карл Пайфер (англ. Steven Karl Pifer) (8 грудня 1953, Себастопол, Каліфорнія, США) — американський дипломат, 3-й Надзвичайний і повноважний посол США в Україні.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Повітря, простір та воля: чому обирають будинок?

Вибір власного життя часто приводить до питання: власний будинок або квартира у багатоповерхівці. Для кого буде найбільш вигідним придбання будинку в місті?...

Найгучніші злочини (найвідоміші злочинці) в історії Луцька

В історії Луцька чимало згадок про напади загарбників, проте усі вони були до часів Незалежності України. 2020 рік став для обласного центру...

Демонтаж кіосків на Центральному ринку не будуть продовжувати: Ігор Поліщук кличе підприємців на зустріч

Міський голова Ігор Поліщук, у щотижневому звіті, розповів про найактуальніші проблеми Луцька. Серед них - майбутнє Центрального ринку. Yes-lutsk розповість більше.

Представники “City Card” хвилюються через те, що термінали компанії можуть викидати у річку

У вівторок, в Луцькій міській раді, провели День депутата. Детальніше про цей захід розповість yes-lutsk, посилаючись на ІА “Конкурент”.

Сміттєзвалища на Волині, новий реабілітаційний центр для бійців АТО та майно санаторію “Згорани”: Григорій Недопад повідомив про плани на майбутнє

Під час прес-конференції “100 днів роботи Волинської обласної ради”, яка відбулася 5 березня. Григорій Недопад відповідав на усі питання журналістів щодо теперішнього...