П’ятниця, 26 Лютого, 2021

Виробництво ракет в Україні: заява екс-посла США в Україні

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

Так як США та РФ вийшли з ракетного договору, який забороняв Америці та РФ мати на озброєнні та розробляти ракети середньої та меншої дальності, дозволить Україні розпочати виробництво власних ракет. Таку заяву зробив колишній посол США в Україні. Про це повідомляє yes-lutsk, з посиланням на Твій Портал, з посиланням на Радіо Свобода.

Відтак, політичні експерти у Вашингтоні в один голос кажуть, що Україна в цій ситуації отримує несподівані переваги, про які навряд чи подумали у Москві, коли вирішили порушити цю домовленість і створювати зброю, заборонену угодою.

Втім, першим це зауважив колишній посол США в Україні, а нині експерт аналітичного центру Brookings Institution Стівен Пайфер. Він виклав доволі короткий, але змістовний твітт, де повідомив: «Україна отримає свободу у розробці, випробуваннях та розміщенні наземних балістичних і крилатих ракет». Цей допис наробив багато галасу та швидко розійшовся по ЗМІ.

Нещодавно журналіст поцікавився у Стівена Пайфера, чи не жартував він та чи дійсно вважає, що Україна тепер зможе будувати балістичні ракети. На що, колишній посол США в Україні відповів, що вважає це прямим наслідком. А також, додав:

«Дивіться – Росія порушила Договір про ракети середньої і меншої дальності. Сполучені Штати оголосили, що припиняють свої зобов’язання і виходять з договору. Росіяни сказали: «Ми тоді теж припиняємо». Таким чином у нас є угода, у якій беруть участь США, Росія та інші держави, що стали наступниками СРСР, за винятком країн Балтії. І на місці українців я б поставив собі запитання: «А чому я повинен виконувати угоду, з якої виходять і росіяни і американці?»».

Стівен Пайфер підсумував, що Україна має повне право будувати ракети із дальністю від 500 до 550 кілометрів. Але, з його слів, важливо визначитись – чи насправді потрібно будувати такі ракети.

До слова, Стівен Карл Пайфер (англ. Steven Karl Pifer) (8 грудня 1953, Себастопол, Каліфорнія, США) — американський дипломат, 3-й Надзвичайний і повноважний посол США в Україні.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Голова виборчої комісії, яка оголосила мером Луцька Ігоря Поліщука, отримала почесну грамоту

На початку лютого, міський голова Ігор Поліщук видав розпорядження про нагородження Марії Парфенюк грамотою за сумлінну працю. Більше про це розповість yes-lutsk.

Луцький терорист вимагає допитати Зеленського

Максим Кривош - так званий луцький терорист бажає, щоб президент України Володимир Зеленський став свідком у його справі. Зокрема, Максим вимагає допитати...

Як луцькі депутати рятуватимуть дерева міста

«Варварська інквізиція» дерев стала вже звичним явищем у Луцьку. Проте наразі запроваджено мораторій на кронування рослин, хоч і на деякий час. Таке...

Що краще: відновити оригінальний дисплей або замінити його?

Дисплей - це найдорожчий елемент мобільних пристроїв, а переконатися в цьому можна на прикладі модулів марки Самсунг за посиланням https://www.aks.ua/catalog/displei-ekrany/brand/samsung. В силу...

Кого пропонують на посаду старост громад, які приєдналися до Луцька?

Як відомо, до обласного центру Волині приєднали п’ять громад: Жидичинську, Заборольську, Княгининську, Прилуцьку та Боголюби. Yes-lutsk розповість, кого призначатимуть на посаду старост...