Понеділок, 16 Травня, 2022

Верховна Рада України внесла зміни до Конституції та закріпила курс на ЄС і НАТО

Сьогодні, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроект про закріплення в Конституції стратегічного курсу України на членство в Європейському союзі й НАТО. Про це пише yes-lutsk, з посиланням на Європейська правда.

Розповідають, що відповідне рішення прийняли за участю 334 депутатів, хоча, були й ті, хто проголосував проти – 35 депутатів, а от утримались від голосування – 16. Задля того,аби затвердити відповідні зміни, потрібно було зібрати конституційну більшість – не менше 300 голосів. Для вступу змін у силу відповідний закон має підписати Президент України Петро Порошенко, який, до слова, був присутній у сесійному залі та вже заявив про намір затвердити його.

Відтак, відповідно до погоджених змін, до повноважень Верховною Ради України додано: реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору”, а уряд “забезпечує реалізацію” цього курсу, Президент проголошується “гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору”.

Втім, відомо, що в разі того, якщо один з майбутніх президентів підпише указ про “позаблоковість” України, то цей гіпотетичний документ можна буде оскаржити в судовому порядку. Або ж якщо парламент вирішить заберати згадки про НАТО із законодавства, а президент не  захоче скористаєтист правом вето та підпише відповідний закон , то скасовані норми цілком можна буде відновити у Конституційному суді.

До слова, у НАТО визнають прагнення України до членства в Альянсі і наголошують на потребі продовжувати реформи.