П’ятниця, 4 Грудня, 2020

Закон проти булінгу в школах набув чинності

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

Сьогодні, 19 січня, закон щодо протидії булінгу № 2657-VIII набув чинності. У ньому зазначається,що за моральне, або фізичне насильство, агресію, у будь-якій формі,  буде покарання у вигляді штрафів.

Як зазначає yes-lutsk, з посиланням на Волинські Новини, відповідний закон № 2657-VIII оприлюднили в офіційному виданні Верховної Ради від 18 січня.

До слова, раніше Верховна Рада в другому читані ухвалила законопроект, щодо протидії булінгу серед підлітків. За цей законопроект проголосувало 228 депутатів.

Відтак, українське законодавство вводиться поняття «булінг», як фізичне або моральне насильство, прояв агресії у будь-якій формі, свідоме жорстоке ставлення, або ж дії, які провокують появу страху та тривоги.

Цей законопроект передбачає цілу систему штрафів, за кожен окремий випадок – окремий штраф. До прикладу, якщо особа піддала іншу особу булінгу вперше, то за законом повинна сплатити від 340 (20 мінімумів) до 850 (50 мінімумів) гривень. Якщо ж відповідні дії вчинила неповнолітня особа від 14 до 16 років, то штраф повинні будуть сплатити батьки дитини.

Якщо ж підавання булінгу скоюється певною особою не вперше, то за вищеописані дії винуватець повинен буде сплатити від 1700(100 мінімумів)  до 3400 (200 мінімумів) гривень.

Так, директори шкіл, профільні викладачі, класні керівники зообов’язані проводити відповідні заходи щодо протидії булінгу та різноманітні бесіди, задля профілактики прояву булінгу серед учнів.

Як повідомляє статистика, то в Україні з булінгом зустрічались близько 67% дітей. Водночас, майже чверть українських школярів вважають себе жертвами булінгу, а близько 40% із тих дітей, хто зіткнулися з випадками булінгу, ніколи не розповідають про це своїм батькам. При цьому 44% із тих, хто спостерігав, як знущаються над їхніми однолітками, не реагували на такі факти через острах піддатися аналогічному знущанню.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Плани Ігоря Поліщука щодо Старого ринку

Новообраний мер міста Луцька Ігор Поліщук розказав, чи в Центральному ринку та на території біля нього буде продовжено впорядкування. Також він додав,...

Хто представляє інтереси лучан в кожному окрузі?

Не всі депутати минулої каденції залишилися цього року. 42 чинуша пройшли до Луцької міської ради, згідно з результатами місцевих виборів 25 жовтня....

У Луцьку мітингують за відставку Юрія Погуляйка

У Луцьку під стінами Волинської обласної державної адміністрації зібралися мітингарі, які вимагають відставки очільника області Юрія Погуляйка. Далі на yes-lutsk.

Луцький суд не має грошей на відправку документів поштою: як тепер дізнатися про засідання та отримати необхідне?

Від учора, 1 грудня, Луцький міськрайонний суд припиняє надсилати документацію поштою. Про це повідомляє yes-lutsk з посиланням на Судова влада України.

Що луцькі депутати думають про введення локдауну в Україні

В Україні очікують, коли ж оголосять дати початку та закінчення тотального карантину, який ще називають локдауном. Імовірно, він буде діяти в період...