П’ятниця, 30 Липня, 2021

Закон проти булінгу в школах набув чинності

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

Сьогодні, 19 січня, закон щодо протидії булінгу № 2657-VIII набув чинності. У ньому зазначається,що за моральне, або фізичне насильство, агресію, у будь-якій формі,  буде покарання у вигляді штрафів.

Як зазначає yes-lutsk, з посиланням на Волинські Новини, відповідний закон № 2657-VIII оприлюднили в офіційному виданні Верховної Ради від 18 січня.

До слова, раніше Верховна Рада в другому читані ухвалила законопроект, щодо протидії булінгу серед підлітків. За цей законопроект проголосувало 228 депутатів.

Відтак, українське законодавство вводиться поняття «булінг», як фізичне або моральне насильство, прояв агресії у будь-якій формі, свідоме жорстоке ставлення, або ж дії, які провокують появу страху та тривоги.

Цей законопроект передбачає цілу систему штрафів, за кожен окремий випадок – окремий штраф. До прикладу, якщо особа піддала іншу особу булінгу вперше, то за законом повинна сплатити від 340 (20 мінімумів) до 850 (50 мінімумів) гривень. Якщо ж відповідні дії вчинила неповнолітня особа від 14 до 16 років, то штраф повинні будуть сплатити батьки дитини.

Якщо ж підавання булінгу скоюється певною особою не вперше, то за вищеописані дії винуватець повинен буде сплатити від 1700(100 мінімумів)  до 3400 (200 мінімумів) гривень.

Так, директори шкіл, профільні викладачі, класні керівники зообов’язані проводити відповідні заходи щодо протидії булінгу та різноманітні бесіди, задля профілактики прояву булінгу серед учнів.

Як повідомляє статистика, то в Україні з булінгом зустрічались близько 67% дітей. Водночас, майже чверть українських школярів вважають себе жертвами булінгу, а близько 40% із тих дітей, хто зіткнулися з випадками булінгу, ніколи не розповідають про це своїм батькам. При цьому 44% із тих, хто спостерігав, як знущаються над їхніми однолітками, не реагували на такі факти через острах піддатися аналогічному знущанню.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Повітря, простір та воля: чому обирають будинок?

Вибір власного життя часто приводить до питання: власний будинок або квартира у багатоповерхівці. Для кого буде найбільш вигідним придбання будинку в місті?...

Найгучніші злочини (найвідоміші злочинці) в історії Луцька

В історії Луцька чимало згадок про напади загарбників, проте усі вони були до часів Незалежності України. 2020 рік став для обласного центру...

Демонтаж кіосків на Центральному ринку не будуть продовжувати: Ігор Поліщук кличе підприємців на зустріч

Міський голова Ігор Поліщук, у щотижневому звіті, розповів про найактуальніші проблеми Луцька. Серед них - майбутнє Центрального ринку. Yes-lutsk розповість більше.

Представники “City Card” хвилюються через те, що термінали компанії можуть викидати у річку

У вівторок, в Луцькій міській раді, провели День депутата. Детальніше про цей захід розповість yes-lutsk, посилаючись на ІА “Конкурент”.

Сміттєзвалища на Волині, новий реабілітаційний центр для бійців АТО та майно санаторію “Згорани”: Григорій Недопад повідомив про плани на майбутнє

Під час прес-конференції “100 днів роботи Волинської обласної ради”, яка відбулася 5 березня. Григорій Недопад відповідав на усі питання журналістів щодо теперішнього...