П’ятниця, 13 Травня, 2022

Волинь успішно втілює проект «Сільська медицина»

Волинь – сьома в рейтингу областей України за термінами введення в експлуатацію амбулаторій в рамках проекту Президента «Сільська медицина».

Про це пише yes-lutsk, завдяки інформації з офіційної сторінки голови ОДА Олександра Савченка у Facebook.

14 мільйонів українців, які проживають у селах, мають бути забезпечені доступною та якісною первинною медичною допомогою. Це пріоритетне завдання Президента України Петра Порошенка.

Те, що вдалося втілити за рік та завдання, передбачені заходами з розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості та впровадження технологій з використанням телекомунікаційних засобів обговорили на селекторній нараді у Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка сьогодні, 14 січня 2019 року. До обговорення долучилися голови обласних державних адміністрацій та керівники профільних структурних підрозділів ОДА з усієї України, в тому числі голова Волинської ОДА Олександр Савченко.

Геннадій Зубко зауважив, що за рік розпочалось будівництво 517-ти амбулаторій на території усієї України. Десять з них вже ввели в експлуатацію, зокрема, у Кіровоградській області. Також, він сказав, що надавати громадян допомогу за місцем адреси проживання – надзвичайно важливо, адже, так, люди не змушені їхати у інші райони, міста, та селища за кваліфікованою медичною допомогою.

Відтак, Геннадій Зубко також розповів, що найголовнішою метою створення нових амбулаторій є зниження смертності серед населення, через найпоширеніші нозології.

Під час наради стало відомо, що загалом по Україні втілення проекту відповідає календарним термінам. Що стосується Волині, то на І квартал 2019 року заплановано 60% запланованих амбулаторій ввести в експлуатацію. Решту, 40%, добудують у другому кварталі.