Вівторок, 28 Червня, 2022

Водій вигнав пенсіонерку з маршрутки "Луцьк-Ківерці"

Мешканка села Прилуцьке звернулася до редакції “Вісник+К” з досить неприємною історією. Детальніше розповість yes-lutsk.

Горолюк Тетяна Іванівна — ветеран праці та має інвалідність ІІ групи. Жінка розповіла 16 лютого про те, що декілька водіїв маршрутних автобусів сполученням “Луцьк-Ківерці” постійно виганяють її з салону. Тетяна Іванівна три десятиріччя працювала в АТП 30221 міста Луцька та впевнена, що за такий час роботи заслуговує на пільгу. За її словами, водій однієї з приміських маршруток прямим текстом вигнав з автобусу та наголосив, що скаже те саме робити й іншим водіям.

Згідно зі змінами у законодавстві, вже шість років (з 2014 року) ветерани праці не мають права безкоштовного проїзду у транспорті. Проте, це не стосується людей з інвалідністю ІІ групи. Фінансування проїзду пільгової категорії населення має бути з місцевого бюджету, а село Прилуцьке входить до складу Луцької об’єднаної територіальної громади. Однак, гроші на те, щоб компенсувати перевезення пільговиків не закладають у бюджет. Тому, перевозити чи ні — залежить від водіїв.

В управлінні транспорту та зв’язку Луцької міської ради повідомили, що категорія населення такі, як пані Тетяна, не належать до пільговиків, а ось приміські маршрути можуть укласти додатковий договір та після виграшу тендеру на даний маршрут повинен безкоштовно перевозити:

  • людей з інвалідністю від війни;
  • учасників бойових дій;
  • членів сім’ї загиблих у бойових діях;
  • чорнобильців І та ІІ категорії;
  • людей з інвалідністю І та ІІ категорії;
  • діти з інвалідністю до шістнадцяти років.

Як бачимо, Тетяна Іванівна та інші пільговики мають право на безкоштовний проїзд у приміських маршрутках, але його ніхто не забезпечує.