Неділя, 22 Травня, 2022

Весняний призов на Волині: який відсоток неявки та скільки громадян призвуть

Основною проблемою з якою стикаються посадові особи військових комісаріатів – небажання громадян проходити строкову військову службу. yes-lutsk розповість про деталі весняного призову на Волині, завдяки інформації на офіційній сторінці у Facebook голови ОДА Олександра Савченка.

Сьогодні, 29 травня, відбулась розширена службова селекторна нарада за ініціативи Олександра Савченка. Відтак, він відзначив, що територіальна оборона – це та частина роботи, яку активно повинні підтримувати як виконавчі органи влади, так і органи місцевого самоврядування.

Олександр Ілліч розповів, що питання оборони держави є найголовнішим на цей момент. Отож, активно проводяться навчання, польові збори, а військові комісаріати не отримують підтримку від органів влади — РДА та ОТГ. Адже, з його слів, коштів Міноборони на усі потреби не вистачає, тому на місцях залучають соціально-відповідальний бізнес, аби забезпечити хоча б елементарне – трансфер особового складу до місць збору.

Олександр Савченко також зауважив, що максимальна кількість молодиків повинна пройти навчання з територіальної оборони, аби навчитися тримати зброю в руках та обороняти державу в час, коли країна воює.

Щодо проблемних питань призову інформував начальник відділу комплектування та призову – заступник військового комісара обласного військового комісаріату Юрій Кучер. Чоловік зауважив, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України для Волинської області визначено завдання щодо призову на строкову військову службу — 595 громадян.

Також, слід зауважити, що з метою якісного призову обласним та районними комісаріатами відбувається оповіщення призовників, направлені повідомлення до нацполіції про розшук та доставку до районних комісаріатів призовників, які систематично ухиляються від призовних комісій.

Станом на сьогодні до військових частин направлено 389 призовників.

Щодо неявки, то вона складає – 7152 чоловіки, це 54% від кількості викликаних.