Вівторок, 28 Червня, 2022

Фаріон відмовилась навчати Зеленського української: "Нехай очистить свій організм від московських шлаків!"

Ірина Фаріон, яка є Доктором філологічних наук, відмовилась навчати Володимира Зеленського української мови. Про це розповідає “5 канал“. Більше політичних новин на сайті yes-lutsk.

Дружина Володимира Зеленського Олена, наголошує на тому, що репетитор з української йому потрібен для того, аби навчитись швидко говорити державною мовою. Зокрема, користувачі соцмережі Facebook почали надсилати екс-нардепу від ВО “Свобода” Ірині Фаріон листи з проханням допомогти переможцю другого туру президентських виборів. На що жінка різко і швидко відповіла, що не бажає навчати Володимира Зеленського. Адже, з її слів, йому потрібно очистити свій організм від “ментальних московських шлаків та гламурного совка”. Користувачі інтернету сприйняли ці слова неоднозначно.

скрін

Отож, Зеленському продовжують шукати викладача української мови, який допоможе йому швидко розмовляти.

Однак, Олена Зеленська наголошує на тому, що Петро Порошенко завжди говорить повільно, з чіткими паузами та розділяючи фрази, втім, Зеленський, з її слів, теж так може. Але, це не його природний темп мови, отож, вчитель повинен допомогти йому швидко розмовляти державною, не переходячи на російську. 

Також, дружина Зеленського наголошує, що багато їх родичів розмовляли на суржику, а знайомитись з літературною українською мовою вони почали вже у школі. 

До слова, Ірина Фаріон – український мовознавець, педагог, політичний і громадський діяч. Член Політради ВО «Свобода», Народний депутат України сьомого скликання, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти (2012—2014). Доктор філологічних наук, професор НУ «Львівська політехніка».