Неділя, 22 Травня, 2022

Зміни у схемах пропуску на Волинській митниці

Волинські прикордонники розробляють нові зміни до технології пропуску вантажів, транспорту та осіб через український кордон. Все заради того, аби прискорити і спростити процедуру контролю виїзду за межі нашої держави. Таку інформацію надала Тетяна Кравець, в.о. заступника начальника митниці, на засіданні Громадсько – консультативної ради платників податків при ГУ ДФС у Волинській області, повідомляє yes-lutsk.com.ua

Вона повідомила про те, що ці нововведення є можливими після внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 451 “Питання пропуску через державний кордон осіб, автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними”. Ці поліпшення надали змогу змінювати порядок митного та прикордонного контролю і навіть проводити їх одночасно.

Також, Тетяна Кравець наголосила на тому, що нові технологічні схеми на Волинській митниці були створені на основі міжнародного досвіду: спочатку проходження прикордонного, а потім – митного контролю при перетині кордону на обох напрямках. Але, слід враховувати стан інфраструктури пунктів пропуску в даний час, бо мова йде про облаштування доріг і робочої зони.

На автомобільних пунктах пропуску Дольськ, Піща, Пулемець вже затверджено технологічні схеми: там вони працюють по-новому у повному обсязі. А на пунктах Доманово і Ягодин (автобусне сполучення) – частково.

У квітні цього року запланований повний перехід на нову схему на Ягодині за іншими смугами руху, а після затвердження польською стороною – на Устилузі.

У підсумку, в.о. заступника начальника митниці ДФС Тетяна Кравець, заявила, що поєднання вже впровадженого принципу «єдиного вікна» на митниці та нової схеми перетину сприятимуть значному зменшенню черг, а також допоможуть українським експортерам у їхній зовнішньо – економічній діяльності, завдяки скороченню тривалості процедури державного контролю на кордоні.