Субота, 21 Травня, 2022

Ігор Палиця розповів усю правду про готовність області та Луцька до масового захворювання на COVID-19

Вчора, 9 квітня, відбувся черговий випуск телепрограми “Право на владу” на каналі 1+1. Питання стояли, в основному, одні й ті самі – коронавірус в Україні, захист населення, медиків та карантинні заходи. Серед “гостей” на цій телепрограмі був й Ігор Палиця – депутат за округом №22 (Луцьк), засновник фонду “Тільки разом” та член президії партії УКРОП. Про що ж йшла жвава дискусія в режимі online – розповість yes-lutsk.

Не дивлячись на те, що “Право на владу” не перший тиждень виходить в ефір у карантинному режимі, дискусії щоразу досить напружені. Адже тема на устах усієї країни – боротьба з коронавірусом та захист населення. 

аналізи

Дві хвилини фурору

Ігор Палиця мав лише дві хвилини на те, аби виразити свою думку. Чоловік розкритикував значну частину чиновників Міністерства охорони здоров’я та натякнув на некомпетентність начальника управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрація Ігоря Ващенюка.

Народним депутатом було зазначено, що діям чиновника, який не є фаховим та розкрадав кошти, треба давати відсіч та звільняти негайно. Пан Палиця наголосив, що це питання він підіймає дуже часто, проте безрезультатно. Алгоритм дій швидкої допомоги не є досконалим, адже, за словами чиновника, пацієнта з пневмонією, який проживає у районі чи області везуть спочатку до районної лікарні, а лише потім до інфекційної. В обласній інфекційній лікарні скажуть, що тести на коронавірус відсутні та запропонують звернутися згодом або чекати їх появи. Далі, хворого перевозять до міської лікарні, а не до базової, яка визначена.

Ігор Палиця підкреслив, що пацієнт може перебувати декілька днів в міському медичному закладі в очікуванні результату ПЛР тесту. Якщо ж діагноз коронавірус підтвердиться – хворого знову транспортують до базової чи інфекційної лікарні. Такими діями наші медики наражаються на небезпеку, лікарні, які не є базовими, закривають на карантин. Депутат впевнений, що увесь цей неправильний алгоритм через безглуздість, яка йде “зверху”.

Віктор Ляшко

Про захист медиків

Ігор Палиця розповів, що в першу чергу усі народні депутати, чиновники, повинні звернути увагу на медичних працівників, які хворіють у великій кількості, які не мають засобів індивідуального захисту. 

“…держава ні копійки не дає на місця, щоб компенсувати втрати місцевих бюджетів від того, що Верховна Рада прийняла і монобільшість. Що позбавила доходів на мільярди гривень місцевих бюджетів, які сьогодні борються єдині з вірусом в Україні”, – висловився політик.

медики

Коментарі чиновника

Ігор Палиця розповів своє враження на слова головного санітарного лікаря. 

“Сьогодні, дивитися на Київ, слухати Київ, який вже місяць карантину допомогає, вирішує, зараз в них важливий кабмін, вчора був важливий кабмін – це все пуста витрата часу. Сьогодні боряться з коронавірусом тільки місцеві депутати та місцева влада, обласна влада. Сьогодні всі гроші, які виділені за місяць коронавірусу і карантину – це всі гроші місцевої влади, обласної влади. Всі заходи, які робилися по карантину, по введенню, от я скажу наприклад місто Луцьк – ми перші зупинили весь громадський транспорт. Ми перші поставили блокпости, ми перші почали кричати забороніть між областями, між містами, на приватному транспорті всі поїздки. Закрийте продуктові ринки. Це все починали ми, мери міст, на місцях, перші. 

Два дні назад пан Ляшко каже, давайте відкриєм продуктові ринки, я вважаю, що так можна працювати. Про який карантин ви говорите? 

Він говорить про 20-ті числа квітня. До 19 числа будуть їхати наші люди, які знаходяться за кордоном, заробітчани, додому на Паску, святкувати Паску. Від 19 числа треба відліковувати мінімум двадцять днів – це 10 травня. До 10 травня ніякої мови про зняття карантинних заходів не може й бути. 

Якщо Бог помилує Україну і ми пройдемо тихенько цей період, це все завдяки Богові. Тому, що та система, яка була медична, яка нам залишилася – вона повністю не готова. І сьогодні на місцях люди роблять все без допомоги Києва для того, щоб якось привести її до ладу.

Сьогодні, коли говорять, пан Ляшко або Міністр соціальної політики або Прем’єр-міністр про обсервацію, хочу вам сказати, що повністю є фікція. Ніяких об’єктів не готово для того, щоб приймати на обсервацію людей 10, 20, навіть півтори тисячі. Сьогодні Прем’єр-міністр видає проект наказу, щоб місцева влада, от місто Луцьк, Волинська обласна рада, повинна виплачувати в день 800 тисяч гривень з розрахунку тих людей, які заїжджають через кордон у Волинській області, за обсервацію, за проживання. А покладено, все решта, 800 тисяч гривень в день на місцевий бюджет. А харчування покладено на тих людей, яких насильно будуть вести на цю обсервацію. Тобто, якщо люди не заплатять за їжу, ну в них немає грошей, їх кормити ніхто не буде.

Сьогодні все, що ми чуємо від кабміну – все профанація. Оце моє враження, яке підкріплене фактами.”

право на владу

Допомога від фонду

Нагадаємо, на початку введення карантину Ігор Палиця, засновник фонду “Тільки разом”, виділив двадцять мільйонів гривень на боротьбу проти коронавірусної хвороби та на заходи, які запобігатимуть поширенню цього вірусу серед жителів Волинської області.

Депутат закликав усіх долучитися до фінансової підтримки аби врятувати наших співвітчизників. Пан Палиця наголосив, що державі катастрофічно не вистачає фінансування, тим паче на боротьбу з Covid-19. 

З обласного та місцевого бюджету, а також з резервного фонду, буде виділена велика сума коштів. Від фонду “Тільки разом” та самого депутата виділено 20 мільйонів гривень.

Зокрема, народний депутат наголосив, що пора “скидатися” усім – від бізнесменів до контрабандистів.