Неділя, 22 Травня, 2022

У трудовому кодексі України відбудуться деякі зміни

Український уряд ініціював ряд змін у трудовому кодексі, про це дізнавався yes-lutsk. Посилаючись на ТСН розповімо докладніше.

Нещодавно стало відомо про те, що парламент зробив декілька гучних заяв про зміни щодо тривалості відпустки, процедури звільнення співробітників, соціальний пакет та доцільність трудової книжки загалом. Проте, ані дати, ані тексту законопроєкту чиновники не надали.

В уряді пояснили, що робочий процес дуже змінився, а правки, які вносили відносно нещодавно несильно поліпшили ситуацію. Трудовий кодекс України вмістив понад триста сторінок та складався близько п’ятдесяти років тому. 

Що планують змінити?

  • Кількість днів на відпустку — на сьогодні, українці мають 24 дні. Проте, дивлячись на європейські країни, працівники відпочивають на чотири дні довше;
  • На зміну трудовій книжці прийде ідентифікаційний код платника податків;
  • Обмеження в сорок робочих годин на тиждень планують скасовувати.

Особливу увагу урядовці хочуть приділити процедурі приймання на роботу та звільнення. За словами Тимофія Милованова, Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, на власному столі лежить купа паперів, які необхідно переглянути. Не дивлячись на введення електронної документації, все одно продовжується копіювання необхідних паперів вручну. Така процедура необхідна через те, що згідно з трудовим кодексом не можна звільняти державних кур’єрів.

Міністр пояснив, що задля успішності та зайнятості українців процедура звільнення та прийняття на роботу має бути максимально спрощеною. Ще за часів Радянського Союзу люди працювали та знали, що просто так не залишаться без робочого місця. Тому, насамперед, держава має сфокусуватися на швидкості прийняття працівника на нову посаду після звільнення з попереднього.

Також, до обговорення цього питання долучилася й голова парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова. За її словами короткострокові та середньострокові контракти, які були анонсовані та стануть доступними для всіх, а не лише для державних службовців, будуть чудовим впровадженням особливо для тієї категорії населення, яка працює вдома або на фрілансі. Дана робота не оподатковується та немає фіксування стажу, бо кодекс не передбачає. 

Конкретних дат не назвали, але пообіцяли, що в першу чергу проведуть конкретнішу дискусію, щодо цих питань. Доки тривають розмови із профспілками та роботодавцями.

Чекаємо на новий текст трудового кодексу.