Вівторок, 28 Червня, 2022

Powerbank: як вибрати портативний акумулятор

Ще кілька років тому про необхідність зовнішніх акумуляторів ніхто навіть не задумувався. Однак, з появою смартфонів, оснащених різноманітними функціями та можливістю доступу в Інтернет, powerbank став незмінним супутником сучасної людини. Нині цей пристрій займає у сумці свого власника таке ж почесне місце як телефон, ключі та гаманець. Далі ви дізнаєтеся про те, як вибрати зовнішній акумулятор, який допоможе завжди лишатися на зв’язку.

Основні критерії вибору powerbank

На що ж варто звернути увагу перед купівлею портативного зарядного акумулятора для свого смартфона чи планшета? Які його характеристики є основними, а які другорядними? Ці та інші питання ставить собі людина, яка не хоче втрачати зв’язок із зовнішнім світом, а також ті, хто хоче вибрати хороший подарунок для близької людини. Отож, перш ніж піти до магазину та віддати продавцеві кошти за powerbank, ознайомтеся з інформацією про те, яким цей пристрій повинен бути:

  1. Ємність. Один з найважливіших критеріїв вибору, адже саме він показує, скільки разів ви зможете зарядити в дорозі свій планшет і/або смартфон. За ємністю powerbank діляться на 3 види: для екстреної підзарядки, для кількох зарядок в день, для зарядки девайсів протягом кількох днів. Ємність першого виду коливається в межах від 2000 до 5000 мА/г, ємність другого — 5000-10000 мА/г, третього — від 10000 мА/г. Для того, щоб вибрати зовнішній акумулятор, який підійде саме вам, рекомендується множити ємність батареї девайсу на 1,5.
  2. Кількість роз’ємів та їх види. Переважна більшість повербанків має один порт MicroUSB для зарядки від мережі, ПК чи ноутбука, та один порт USB для зарядки інших пристроїв — смартфонів та планшетів. Для Iphone виготовляють пристрої із роз’ємом lightning, що варто зауважити. Крім того, варто звернути увагу на те, що для підзарядки смартфона сила току, яку видає роз’єм зовнішнього акумулятора, може бути 1А, а для планшета потрібно хоча б 2А. 
  3. Розміри, вага. Чим більша ємність акумулятора — тим важчий powerbank. Зауважте кількість потрібних вам підзарядок та комфорт користування пристроєм. Якщо ви плануєте використовувати його щодня для екстрених випадків, підійде легший повербанк, для віддалених від міста подорожей у нагоді стане важчий, але продуктивніший пристрій. 
  4. Дизайн. Корпус повербанка може бути виготовлений як з пластику, так і з металу. Перші — трохи легші, другі — більш надійні. Окрім цього, зверніть увагу на колір пристрою та відчуття, що з’являються під час дотику до нього. Такі речі теж є не менш важливими, адже пристрій повинен не тільки підходити до смартфона, а й викликати гарні емоції у свого власника.

різні види powerbank

 

Які додаткові функції powerbank є також важливими?

Виробники портативних зовнішніх акумуляторів, окрім основних можливостей, наділяють свої вироби і додатковими. Вбудовані додаткові “фішки” роблять користування повербанком значно приємнішим та легшим. До них відносяться:

  • ліхтарик, за допомогою якого значно легше під’єднувати смартфон до батареї;
  • безпровідна зарядка, яка забезпечує швидке та зручне відновлення заряду девайса;
  • світлодіоди чи інші індикатори, які показують рівень заряду самого пристрою;
  • сонячна батарейка, що не лише економить електроенергію, а й не потребує додаткових пошуків її джерела.

Далі вибір за вами!