Понеділок, 27 Червня, 2022

Ультрабуки: як обрати техніку для комфортної роботи та подорожей

Сучасна людина може поєднувати навчання, роботу і подорожі, адже зараз всі завдання можна виконувати за допомогою комп’ютера з будь-якої точки світу, де є Wi-Fi. Щоб не бути прив’язаними до конкретного місця більшість людей звикли всюди брати з собою ноутбук, але ультрабуки доводять, що робота та відпочинок можуть бути ще більш комфортними.

Що таке ультрабук і чим він відрізняється від звичайного лептопа?

Вперше про ультрабуки заговорили трохи більш як десять років тому – в 2008 році. Саме тоді компанія Apple презентувала новий модельний ряд MacBook Air; це були перші ультратонкі і легкі ноутбуки. Зараз ультрабуки виготовляє безліч таких всесвітньовідомих компаній як Aser, Asus, Dell, Lenovo, HP та інші.

ультрабуки

Ультрабук – це ультратонкий і суперлегкий ноутбук, товщина корпусу якого сягає 2 сантиметри, а вага – близько півтора кілограма. Діагональ таких пристроїв коливається в межах від 11,6 до 15,6 дюймів. Саме ці характеристики і роблять ультрабук незамінним супутником сучасної людини.

Багатьох цікавить питання, в чому різниця між звичайним лептопом і ультрабуком. Вона дійсно існує, між пристроями існують такі відмінності:

  • Вага і габарити. Товщина корпусу звичайного ноутбука в середньому становить 4 сантиметри (що на 2 сантиметри більше середньої товщини ультрабука), а вага деяких лептопів іноді перевищує 5 кілограмів, роблячи їх дуже важкими (в порівнянні з 1,5 кілограм ультрабука).
  • У зв’язку з розмірами ультрабука, його система охолодження теж трохи відрізняється. В ультратонких ноутбуках відсутні спеціальні кулери, тому для попередження перегріву продуктивність таких пристроїв трохи менша. Так, професійному програмісту, геймеру або фотографу варто детальніше вивчити характеристики ультрабука перед покупкою.
  • Розміри ультратонкого девайса також обумовлюють меншу кількість USB-портів і відсутність приводу для читання компакт-дисків.

На що звернути увагу при виборі ультрабука?

Якщо ви все-таки вирішили, що комфорт і легкість це для вас, слід розібратися який саме пристрій його забезпечить.

  1. Діагональ екрану. Для роботи зі схемами і кресленнями відмінно підійдуть ультрабуки з діагоналлю екрана 15,6 дюймів, а для роботи в інтернеті і навчання краще орієнтуватися на менш габаритні моделі з діагоналлю 11,6 дюймів.
  2. Тип покриття екрану. Для тих, хто звик працювати на вулиці варто звернути увагу на ультрабуки з матовим екраном, які забезпечать комфортну роботу без сонячних відблисків. Для затінених умов праці найкращим варіантом буде пристрій з глянцевим екраном і отже яскравими зображеннями. Також існує і “золота середина” – глянцевий екран з покриттям від відблисків.
  3. Роздільна здатність. Найбільш деталізовану картинку дадуть моделі з дозволом 4К. Але для тих, кому найбільш важливим є мінімальний розмір ультрабука, відмінно підійде і роздільна здатність HD.