П’ятниця, 29 Березня, 2024

Що луцькі депутати думають про введення локдауну в Україні

В Україні очікують, коли ж оголосять дати початку та закінчення тотального карантину, який ще називають локдауном. Імовірно, він буде діяти в період різдвяних свят. Тоді будуть діяти серйозніші обмеженя, ніж ввели зараз. Дехто підтримує таку ідею, аргументуючи тим, що такі дії знизять швидкість розповсюдження коронавірусу, інші ж відкидають таку ідею, бо вона призведе до серйозних проблем малого та середнього бізнесу, пише “yes-lutsk.com.ua“.

Луцькі депутати, як і решта українців, мають різні думки з цього приводу, пише Перший. 

Медики кажуть, що карантинні заходи треба вводити якнайменше на два тижні

Так, секретар Луцької міської ради Юрій Безпятко, який є депутатом від фракції «За майбутнє», зазначив, що до затвердження такого рішення треба підходити дуже виважено. Він додав, що має бути порозуміння між представниками бізнесу та тими, хто ухвалює рішення про тотальний карантин. За його словами, мало хто з підприємців має змогу отримати якусь компенсацію за час, коли вони не працюють через карантин. Локдаун стане великим випробуванням для всіх українців, і для волинян у тому числі. Як додав Юрій Безпятко, медики кажуть, що карантинні заходи треба вводити якнайменше на два тижні, бо тільки так можна перервати ланцюг заражень. Вводити ж обмеження на вихідні, як це було, просто беззмістовно.

За словами депутата, рішення про локдаун мають приймати компетентні особи. Також представникам бізнесу повинні пояснити, що вони мають робити.

На його думку, рішення про карантин мають приймати медики, але економісти мають вирішити, як бізнес може пережити ці обмеження.

Локдаун зачепить усі сфери життя волинян

Депутат від фракції «Європейська Солідарність» Ігор Гнетньов розповів, що він виступає за кваліфікований підхід до прийняття таких рішень, адже локдаун зачепить усі сфери життя волинян.

Заходи мають бути дієвими, а не чисто формальними. За словами Ігоря Гнетньова, людство живе з цією пандемією лише рік, тож ми не можемо знати про всі наслідки, які отримаємо. Однак є країни, які пройшли вже більше етапів, ніж Україна, тож ми повинні дивитися на їхній досвід. Як додав депутат, всім відомо, що період, коли можна заразитися від інфікованої людини – два тижні. Тож карантинні заходи мають співвідноситися з цими числами.

На думку Ігоря Гнетньова, локдаун повинен стосуватися не лише обмежень, а й масового тестування. Робити аналізи мають не тільки людям, які мають симптоми, але й тим, хто просто хоче знати свій стан.

Ігор Гнетньов є очільником Луцького центру первинної медичної допомоги. Він зазначив, що заклад діє згідно з документами Національної служби здоров’я.

Проводити тестування за кошт держави можна лише в тому випадку, якщо людина або має симптоми, або була у контакті з хворими. В Україні знали б реальну ситуацію з хворими, якби проводили масове тестування.

На думку депутата, є потреба в збільшенні кількості лабораторій та пунктів тестування.

Він також додав, що якби усі люди виконували вказівки та заборони, було б менше інфікувань.

Локдаун негативно відобразиться на економіці

Депутат від фракції «Свобода» Микола Федік зазначає, що імовірний локдаун негативно відобразиться на економіці України. Найбільш вірогідними датами локдауну є новорічний період – з двадцять четвертого грудня до п’ятнадцятого січня. На його думку, влада має шукати інші способи зменшення зараження коронавірусом, адже невідомо, чи переживе бізнес ще один локдаун.

Як зазначив депутат, держава гарантує виплати представникам бізнесу, однак, на його думку, ці вісім тисяч не врятують підприємця, який недоотримує великі надходження. У результаті підприємець несе збитки, звільняє робочих, а бюджет недоотримує податки. Тож усі виходять у мінусі.

За словами Миколи Федіка, навесні ми побачили, як держава підтримує бізнес: гроші пішли на ремонт доріг, а дрібні підприємці не отримали допомоги.

Тож, на думку депутата, локдаун – це не вихід, треба шукати інші рішення. Якщо багатші країни в Європі можуть дозволити закрити все на карантин, то в Україні такий сценарій не пройде безслідно.

Досі немає чіткого плану

Депутатка від фракції «Свідомі» Алла Надточій зазначила, що досі невідомо, коли саме введуть локдаун і як він буде виглядати. Вона не розуміє, чому з цим рішенням так довго затягують. На її думку, центральна влада чекала, поки пройдуть вибори, а вже потім вирішує усі питання.

Депутатка зазначила, що незважаючи на чимало заяв, досі немає чіткого плану, як усе буде відбуватися. За її словами, це свідчить про те, що представники держвлади не розуміють, що роблять і що повинні робити надалі.

На думку депутатки, в Україні повинні більше робити тестувань, аби бачити справжні цифри захворюваності.

Алла Надточій зазначила, що може статися колапс у сфері фінансування медицини. У минулому році грошей виділили недостатньо, а цього року кажуть, що уже весною відчуємо нестачу грошей.

Депутатка додала, що вважає катастрофою теперішній стан речей. Влада не інформує українців, що саме працюватиме, а що буде закрите. Чимало говорять про локдаун, але нічого конкретного. Люди не знають, що їм робити: сидіти вдома чи планувати новорічний відпочинок. У Європі давно сповістили мешканців, яка буде ситуація, а  у нас не бачать такої потреби.

Епідемія – це дуже серйозно, адже йдеться про здоров’я та життя людей

Депутат від фракції «Батьківщина» Олександр Козлюк заявив, що не вважає локдаун правильним рішенням. За його словами, епідемія – це дуже серйозно, адже йдеться про здоров’я та життя людей, однак тотальне закриття не вирішить цю проблему. Депутат зазначив, що вважає правильним рішенням пошук вакцини, а від людей потребується дотримання норм карантину. За перших симптомів треба ізолюватися, розповідати про це рідним та знайомим. Це відповідальність кожного.

На думку Олександра Козлюка, локдаун вб’є бізнес, тож він не може підтримувати такі обмеження, однак виступає за дотримання загальних норм безпеки.

На різдвяні свята більшість людей мають змогу залишатися вдома

Депутатка від фракції «Слуга народу» Юлія Сачковська розповіла, що не з чуток знає, як тяжко можна хворіти на коронавірус, адже перехворіла разом зі своїм чоловіком. На її думку, локдаун необхідний. Вона зазначила, що на різдвяні свята більшість людей і так мають змогу залишатися вдома, тож виступає за запровадження локдауну.

.,.,.,.