Субота, 21 Травня, 2022

Підгайцівська ОТГ – друга у всеукраїнському рейтингу громад за фінансовою спроможністю

На підставі даних, які опублікували Міністерство фінансів України, Державна казначейська служба України, Державна статистична служба України, а також даних веб-поталу openbudget.gov.ua експерти Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International здійснили аналіз фінансових показників, який було розроблено на основі 872 об’єднаних територіальних громад України за перше півріччя 2020 року, пише yes-lutsk.

Що таке рейтинг фінансової спроможності громад?

Усі перспективи розвитку, прибуткового та ефективного функціонування громад України залежать від їхнього фінансового становища. Саме на цей фактор звертають увагу при аналізі всіх громад. На сайті Луцької районної державної адміністрації вказано, що рейтинг сформовано на основі певних показників та критерії групування об’єднаних територіальних громад.

Власне громади згруповано за критерієм кількості населення. В окрему групу потрапили міста обласного значення (у них відбулася процедура приєднання відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»).

Отже, підсумки фінансової спроможності об’єднаних територіальних громад першого півріччя поточного року сформовано за такими показниками:

  • доходи загального фонду на одного громадянина;
  • видатки загального фонду на одного громадянина;
  • видатки на утримання апарату управління у розрахунку на одного громадянина;
  • рівень дотаційності бюджетів;
  • співвідношення видатків на утримання апарату управління із сумою доходів загального фонду;
  • питома вага заробітної плати у видатках загального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади;
  • питома вага капітальних видатків у загальному обсязі видатків.

Рейтинг Волинських громад за фінансовою спроможністю

Відповідно до вищеперечислених показників та критеріїв, за якими групували об’єднані територіальні громади, у Волинській області найкращі показники серед громад із чисельністю населення від десяти до п’ятнадцяти тисяч осіб має Підгайцівська сільська об’єднана територіальна громада Луцького району. У загальноураїнському рейтингу вона займає друге місце.

В групі об’єднаних територіальних громад від 5 до 10 тисяч осіб (277 із 872) у підсумках по Україні перебуває Боратинська сільська ОТГ Луцького району, яка відповідно займає 5 місце у загальноукраїнському рейтингу. Натомість, Дубечненська сільська ОТГ Старовижівського району у даному рейтингу лише на 259 місці у цій же групі.

Також варто відмітити Зарічанську сільську об’єднану територіальну громаду Володимир-Волинського району, яка зайняла четверте місце у загальноукраїнському рейтингу в групі ОТГ з чисельністю до п’яти тисяч громадян (308 із 872).

Також у цій же групі Війницька сільська об’єднана територіальна громада Локачинського району займає 290 місце, а Велицька сільська об’єднана територіальна громада Ковельського району – 295 місце.