Четвер, 3 Грудня, 2020

Підгайцівська ОТГ – друга у всеукраїнському рейтингу громад за фінансовою спроможністю

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

На підставі даних, які опублікували Міністерство фінансів України, Державна казначейська служба України, Державна статистична служба України, а також даних веб-поталу openbudget.gov.ua експерти Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International здійснили аналіз фінансових показників, який було розроблено на основі 872 об’єднаних територіальних громад України за перше півріччя 2020 року, пише yes-lutsk.

Що таке рейтинг фінансової спроможності громад?

Усі перспективи розвитку, прибуткового та ефективного функціонування громад України залежать від їхнього фінансового становища. Саме на цей фактор звертають увагу при аналізі всіх громад. На сайті Луцької районної державної адміністрації вказано, що рейтинг сформовано на основі певних показників та критерії групування об’єднаних територіальних громад.

Власне громади згруповано за критерієм кількості населення. В окрему групу потрапили міста обласного значення (у них відбулася процедура приєднання відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»).

Отже, підсумки фінансової спроможності об’єднаних територіальних громад першого півріччя поточного року сформовано за такими показниками:

  • доходи загального фонду на одного громадянина;
  • видатки загального фонду на одного громадянина;
  • видатки на утримання апарату управління у розрахунку на одного громадянина;
  • рівень дотаційності бюджетів;
  • співвідношення видатків на утримання апарату управління із сумою доходів загального фонду;
  • питома вага заробітної плати у видатках загального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади;
  • питома вага капітальних видатків у загальному обсязі видатків.

Рейтинг Волинських громад за фінансовою спроможністю

Відповідно до вищеперечислених показників та критеріїв, за якими групували об’єднані територіальні громади, у Волинській області найкращі показники серед громад із чисельністю населення від десяти до п’ятнадцяти тисяч осіб має Підгайцівська сільська об’єднана територіальна громада Луцького району. У загальноураїнському рейтингу вона займає друге місце.

В групі об’єднаних територіальних громад від 5 до 10 тисяч осіб (277 із 872) у підсумках по Україні перебуває Боратинська сільська ОТГ Луцького району, яка відповідно займає 5 місце у загальноукраїнському рейтингу. Натомість, Дубечненська сільська ОТГ Старовижівського району у даному рейтингу лише на 259 місці у цій же групі.

Також варто відмітити Зарічанську сільську об’єднану територіальну громаду Володимир-Волинського району, яка зайняла четверте місце у загальноукраїнському рейтингу в групі ОТГ з чисельністю до п’яти тисяч громадян (308 із 872).

Також у цій же групі Війницька сільська об’єднана територіальна громада Локачинського району займає 290 місце, а Велицька сільська об’єднана територіальна громада Ковельського району – 295 місце.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Плани Ігоря Поліщука щодо Старого ринку

Новообраний мер міста Луцька Ігор Поліщук розказав, чи в Центральному ринку та на території біля нього буде продовжено впорядкування. Також він додав,...

Хто представляє інтереси лучан в кожному окрузі?

Не всі депутати минулої каденції залишилися цього року. 42 чинуша пройшли до Луцької міської ради, згідно з результатами місцевих виборів 25 жовтня....

У Луцьку мітингують за відставку Юрія Погуляйка

У Луцьку під стінами Волинської обласної державної адміністрації зібралися мітингарі, які вимагають відставки очільника області Юрія Погуляйка. Далі на yes-lutsk.

Луцький суд не має грошей на відправку документів поштою: як тепер дізнатися про засідання та отримати необхідне?

Від учора, 1 грудня, Луцький міськрайонний суд припиняє надсилати документацію поштою. Про це повідомляє yes-lutsk з посиланням на Судова влада України.

Що луцькі депутати думають про введення локдауну в Україні

В Україні очікують, коли ж оголосять дати початку та закінчення тотального карантину, який ще називають локдауном. Імовірно, він буде діяти в період...