Субота, 27 Лютого, 2021

Породіллі на Волині не можуть отримати компенсацію замість “Пакунку малюка”

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

Схоже, назріває справжній скандал з “Пакунками малюка” на Волині, адже луцькі породіллі останнім часом почали скаржитися на те, що урядові обіцянки діють лише на папері, пише сайт yes-lutsk. Буквально нещодавно Уряд скасував традицію дарування матерям при народженні спеціального “Пакунку малюка”, запровадивши натомість грошову компенсацію. Однак як все працює насправді – дізнавалися журналісти видання “Під прицілом”.

Отримати “Пакунок малюка” у вигляді грошової компенсації не так просто, як здається на перший погляд

Раніше новоспечені матусі, здебільшого, були задоволені пакунками для малечі – всі необхідні речі після пологів мами отримували одразу ж на руки і їх можна було забрати одразу ж після пологів додому та користуватися на благо маляти. Не потрібно було бігати магазинами після пологів або заздалегідь збирати всі ці потрібні речі – кожна породілля знала, що на неї чекає в так званому “Пакунку малюка”, і що на це можна розраховувати. До того ж, варто зауважити, речі в таких пакуночках були достатньо якісними, на чому не раз наголошували молоді матусі. Та й самі працівники перинатальних центрів також не раз говорили про високу якість речей в пакуночках для малят.

Натомість тепер породіллі розводять руками, адже замість дитячих пакуночків Уряд анонсував виплату грошових компенсацій матусям, які насправді не так вже й легко можна отримати.

А як же тепер можна отримати грошову компенсацію замість пакунку?

Зараз же механізм отримання допомоги при народженні дитини набагато складніший – для того, щоб отримати грошову компенсацію замість “Пакунку маляти”, потрібно взятися за ручку і написати заяву в департаменті соціальної політики Луцької міської ради. Заява може бути написана як в традиційному – паперовому – форматі, так і в електронному варіанті. Однак для другого в громадянки повинен бути електронний підпис.

До заяви необхідно також зібрати і подати разом з цим документом низку копій наступних:

  • Паспорт;
  • Ідентифікаційний код;
  • Свідоцтво про народження дитини;
  • Довідка про неотримання “Пакунку маляти”, яку надає пологовий будинок.

Потім потрібно відкрити спеціальну картку “ПриватБанку”, на яку й буде зараховано кошти – компенсацію за “Пакунок маляти”.

Написали заяву, подали документи, а далі – тиша

Фактично, відучора, 1 вересня, вступила в дію новація про монетизацію “Пакунку маляти” Міністерством соціальної політики, пілотний проєкт якої було створено в липні. Однак новоспечені батьки так і не знають, що робити після подачі документів і коли вони зможуть отримати кошти на картках та в яких місцях вони зможуть скористатися цією карткою. Біда в тому, що готівку з цих карток зняти неможливо, а тому батьки мали б отримати перелік магазинів, де вони матимуть змогу використати ці картки.

Пригадаємо, замість традиційного “Пакунку малюка” Уряд запровадив компенсацію розміром в 5 тисяч гривень. Остаточне рішення було прийняте ще наприкіні липня, а реалізувати пілотний проєкт розпочали з 1 вересня.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Голова виборчої комісії, яка оголосила мером Луцька Ігоря Поліщука, отримала почесну грамоту

На початку лютого, міський голова Ігор Поліщук видав розпорядження про нагородження Марії Парфенюк грамотою за сумлінну працю. Більше про це розповість yes-lutsk.

Луцький терорист вимагає допитати Зеленського

Максим Кривош - так званий луцький терорист бажає, щоб президент України Володимир Зеленський став свідком у його справі. Зокрема, Максим вимагає допитати...

Як луцькі депутати рятуватимуть дерева міста

«Варварська інквізиція» дерев стала вже звичним явищем у Луцьку. Проте наразі запроваджено мораторій на кронування рослин, хоч і на деякий час. Таке...

Що краще: відновити оригінальний дисплей або замінити його?

Дисплей - це найдорожчий елемент мобільних пристроїв, а переконатися в цьому можна на прикладі модулів марки Самсунг за посиланням https://www.aks.ua/catalog/displei-ekrany/brand/samsung. В силу...

Кого пропонують на посаду старост громад, які приєдналися до Луцька?

Як відомо, до обласного центру Волині приєднали п’ять громад: Жидичинську, Заборольську, Княгининську, Прилуцьку та Боголюби. Yes-lutsk розповість, кого призначатимуть на посаду старост...