Неділя, 22 Травня, 2022

Породіллі на Волині не можуть отримати компенсацію замість “Пакунку малюка”

Схоже, назріває справжній скандал з “Пакунками малюка” на Волині, адже луцькі породіллі останнім часом почали скаржитися на те, що урядові обіцянки діють лише на папері, пише сайт yes-lutsk. Буквально нещодавно Уряд скасував традицію дарування матерям при народженні спеціального “Пакунку малюка”, запровадивши натомість грошову компенсацію. Однак як все працює насправді – дізнавалися журналісти видання “Під прицілом”.

Отримати “Пакунок малюка” у вигляді грошової компенсації не так просто, як здається на перший погляд

Раніше новоспечені матусі, здебільшого, були задоволені пакунками для малечі – всі необхідні речі після пологів мами отримували одразу ж на руки і їх можна було забрати одразу ж після пологів додому та користуватися на благо маляти. Не потрібно було бігати магазинами після пологів або заздалегідь збирати всі ці потрібні речі – кожна породілля знала, що на неї чекає в так званому “Пакунку малюка”, і що на це можна розраховувати. До того ж, варто зауважити, речі в таких пакуночках були достатньо якісними, на чому не раз наголошували молоді матусі. Та й самі працівники перинатальних центрів також не раз говорили про високу якість речей в пакуночках для малят.

Натомість тепер породіллі розводять руками, адже замість дитячих пакуночків Уряд анонсував виплату грошових компенсацій матусям, які насправді не так вже й легко можна отримати.

А як же тепер можна отримати грошову компенсацію замість пакунку?

Зараз же механізм отримання допомоги при народженні дитини набагато складніший – для того, щоб отримати грошову компенсацію замість “Пакунку маляти”, потрібно взятися за ручку і написати заяву в департаменті соціальної політики Луцької міської ради. Заява може бути написана як в традиційному – паперовому – форматі, так і в електронному варіанті. Однак для другого в громадянки повинен бути електронний підпис.

До заяви необхідно також зібрати і подати разом з цим документом низку копій наступних:

  • Паспорт;
  • Ідентифікаційний код;
  • Свідоцтво про народження дитини;
  • Довідка про неотримання “Пакунку маляти”, яку надає пологовий будинок.

Потім потрібно відкрити спеціальну картку “ПриватБанку”, на яку й буде зараховано кошти – компенсацію за “Пакунок маляти”.

Написали заяву, подали документи, а далі – тиша

Фактично, відучора, 1 вересня, вступила в дію новація про монетизацію “Пакунку маляти” Міністерством соціальної політики, пілотний проєкт якої було створено в липні. Однак новоспечені батьки так і не знають, що робити після подачі документів і коли вони зможуть отримати кошти на картках та в яких місцях вони зможуть скористатися цією карткою. Біда в тому, що готівку з цих карток зняти неможливо, а тому батьки мали б отримати перелік магазинів, де вони матимуть змогу використати ці картки.

Пригадаємо, замість традиційного “Пакунку малюка” Уряд запровадив компенсацію розміром в 5 тисяч гривень. Остаточне рішення було прийняте ще наприкіні липня, а реалізувати пілотний проєкт розпочали з 1 вересня.