П’ятниця, 4 Грудня, 2020

Конституційний суд скасував статтю за незаконне збагачення, – джерела

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

Статтю, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення, скасували. Конституційний суд визнав статтю 368-2 Кримінального кодексу, неконституційною. Про це повідомляє «Українська Правда». Далі розповість yes-lutsk.

Зазначають, що про це повідомили чотири незалежних одне від одного джерела.

Відтак, суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості.

Так, повідомляють, що стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує підозрюваного довести законність його статків. Тоді як законодавство покладає тягар доведення виключно на обвинувачення.

Зазначають, що 12 грудня 2017 року до суду звернулось близько 59 народних депутатів, які поскаржились на покарання за незаконне збагачення. Відтак, їхні інтереси представляв парламентар від «Народного фронту» Павло Пинзеник.

Втім, згідно з розкладом конституційного суду, відповідне засідання повинно було відбутись учора, 26 лютого. Але,прес-служба суду не надає ніякої інформації щодо спростування, або ж підтвердження цього факту, доки рішення суду не буде офіційно оприлюднене.

Депутат, який представляв інтереси депутатів у суді також не коментує цю ситуацію. Посилаючись на те, що рішення суду повинні опублікувати вже сьогодні, 27 лютого.

До слова, кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Відомо, що підозри за цією статтею повідомили екс-виконувачу обов’язків голови Державної фіскальної служби Мирославу Продану, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-чиновнику Генпрокуратури Дмитру Сусу.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Плани Ігоря Поліщука щодо Старого ринку

Новообраний мер міста Луцька Ігор Поліщук розказав, чи в Центральному ринку та на території біля нього буде продовжено впорядкування. Також він додав,...

Хто представляє інтереси лучан в кожному окрузі?

Не всі депутати минулої каденції залишилися цього року. 42 чинуша пройшли до Луцької міської ради, згідно з результатами місцевих виборів 25 жовтня....

У Луцьку мітингують за відставку Юрія Погуляйка

У Луцьку під стінами Волинської обласної державної адміністрації зібралися мітингарі, які вимагають відставки очільника області Юрія Погуляйка. Далі на yes-lutsk.

Луцький суд не має грошей на відправку документів поштою: як тепер дізнатися про засідання та отримати необхідне?

Від учора, 1 грудня, Луцький міськрайонний суд припиняє надсилати документацію поштою. Про це повідомляє yes-lutsk з посиланням на Судова влада України.

Що луцькі депутати думають про введення локдауну в Україні

В Україні очікують, коли ж оголосять дати початку та закінчення тотального карантину, який ще називають локдауном. Імовірно, він буде діяти в період...