Субота, 21 Травня, 2022

Конституційний суд скасував статтю за незаконне збагачення, – джерела

Статтю, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення, скасували. Конституційний суд визнав статтю 368-2 Кримінального кодексу, неконституційною. Про це повідомляє «Українська Правда». Далі розповість yes-lutsk.

Зазначають, що про це повідомили чотири незалежних одне від одного джерела.

Відтак, суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості.

Так, повідомляють, що стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує підозрюваного довести законність його статків. Тоді як законодавство покладає тягар доведення виключно на обвинувачення.

Зазначають, що 12 грудня 2017 року до суду звернулось близько 59 народних депутатів, які поскаржились на покарання за незаконне збагачення. Відтак, їхні інтереси представляв парламентар від «Народного фронту» Павло Пинзеник.

Втім, згідно з розкладом конституційного суду, відповідне засідання повинно було відбутись учора, 26 лютого. Але,прес-служба суду не надає ніякої інформації щодо спростування, або ж підтвердження цього факту, доки рішення суду не буде офіційно оприлюднене.

Депутат, який представляв інтереси депутатів у суді також не коментує цю ситуацію. Посилаючись на те, що рішення суду повинні опублікувати вже сьогодні, 27 лютого.

До слова, кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Відомо, що підозри за цією статтею повідомили екс-виконувачу обов’язків голови Державної фіскальної служби Мирославу Продану, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-чиновнику Генпрокуратури Дмитру Сусу.