Четвер, 29 Липня, 2021

Конституційний суд скасував статтю за незаконне збагачення, – джерела

Історія скандального приїзду шостого Президента на Волинь: як це було

Влітку 2020 року президент України Володимир Зеленський відвідав Волинь. Саме 9 липня 2020 року літак із очільником держави приземлився на військовому аеродромі...

Статтю, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення, скасували. Конституційний суд визнав статтю 368-2 Кримінального кодексу, неконституційною. Про це повідомляє «Українська Правда». Далі розповість yes-lutsk.

Зазначають, що про це повідомили чотири незалежних одне від одного джерела.

Відтак, суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості.

Так, повідомляють, що стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує підозрюваного довести законність його статків. Тоді як законодавство покладає тягар доведення виключно на обвинувачення.

Зазначають, що 12 грудня 2017 року до суду звернулось близько 59 народних депутатів, які поскаржились на покарання за незаконне збагачення. Відтак, їхні інтереси представляв парламентар від «Народного фронту» Павло Пинзеник.

Втім, згідно з розкладом конституційного суду, відповідне засідання повинно було відбутись учора, 26 лютого. Але,прес-служба суду не надає ніякої інформації щодо спростування, або ж підтвердження цього факту, доки рішення суду не буде офіційно оприлюднене.

Депутат, який представляв інтереси депутатів у суді також не коментує цю ситуацію. Посилаючись на те, що рішення суду повинні опублікувати вже сьогодні, 27 лютого.

До слова, кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Відомо, що підозри за цією статтею повідомили екс-виконувачу обов’язків голови Державної фіскальної служби Мирославу Продану, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-чиновнику Генпрокуратури Дмитру Сусу.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Повітря, простір та воля: чому обирають будинок?

Вибір власного життя часто приводить до питання: власний будинок або квартира у багатоповерхівці. Для кого буде найбільш вигідним придбання будинку в місті?...

Найгучніші злочини (найвідоміші злочинці) в історії Луцька

В історії Луцька чимало згадок про напади загарбників, проте усі вони були до часів Незалежності України. 2020 рік став для обласного центру...

Демонтаж кіосків на Центральному ринку не будуть продовжувати: Ігор Поліщук кличе підприємців на зустріч

Міський голова Ігор Поліщук, у щотижневому звіті, розповів про найактуальніші проблеми Луцька. Серед них - майбутнє Центрального ринку. Yes-lutsk розповість більше.

Представники “City Card” хвилюються через те, що термінали компанії можуть викидати у річку

У вівторок, в Луцькій міській раді, провели День депутата. Детальніше про цей захід розповість yes-lutsk, посилаючись на ІА “Конкурент”.

Сміттєзвалища на Волині, новий реабілітаційний центр для бійців АТО та майно санаторію “Згорани”: Григорій Недопад повідомив про плани на майбутнє

Під час прес-конференції “100 днів роботи Волинської обласної ради”, яка відбулася 5 березня. Григорій Недопад відповідав на усі питання журналістів щодо теперішнього...