Вівторок, 28 Червня, 2022

Зеленський розповів, що зробить з "комуналкою", якщо стане президентом

Комік заявив, що йому не до сміху від нових тарифів на комунальні послуги. Про це повідомляє yes-lutsk, з посиланням на znaj.ua.

Кандидат у президенти України від політичного руху “Слуга народу” Володимир Зеленський вирішив знайти спосіб подолати головну проблему українців  – невиправдано завищені комунальні тарифи.

Володимир Зеленський випустик новий «блог» де й розповів про своє бачення цієї ситуації. Зокрема, у дописі над роликом чоловік написав:

«У цьому випуску обговорюємо проблему, яка щомісяця надходить українцям у поштові скриньки – це платіжки за комунальні послуги. Чому в Україні такі тарифи? Чи можна їх зменшити і як це зробити?».

Втім, у самому блозі комік жартував про те, що нарешті зрозумів суть відомого передвиборчого лозунгу: «реальні справи, а не брехливі обіцянки». Разом з Володимиром у цій проблемі розбирався представник Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.  Відтак, він зазначив, що потрібно скласти тарифи з кінцевим споживачем та домогосподарством: електрика, сміття, газ, тепло, прибудинкова територія. В середньому у них зарплата 10 тисяч гривень. З його слів, люди повинні витратити по 3 тисячі гривень (приблизно), але якщо якась компанія займається газом, то їй потрібна ринкова ціна, і її не цікавить, приміром, сміття. І як висновок, звідси така низька якість послуг.

«Є ще другий тип споживача, фірма. Вона також платить за газ, платить більше електроенергію, тому і платить меншу зарплату. Потрібно збалансувати ці сфери. Тому що газ як в Європі, а тепла не буле взагалі» – підсумував Андрій Герус.

Крім того, субсидії урізали, залишилося 4 мільйона субсидіантів, частина домогосподарств не має субсидій, тому виникає заборгованість, яка виросла до 50 мільярдів гривень із 28 мільярдів. Тобто, зарплата на підприємствах менша, її намагаються компенсувати за рахунок підйому тарифів, в результаті – до кінцевого споживача, нас із вами, доходить зовсім інша ціна, в рази більша, ніж вона повинна бути.

А от, Стас Масевич, експерт з енергетики розповів, що найголовніша проблема – монополія. Він повідовиив, що у Києві та Одесі на сьогоднішній день викупили 25% акцій, що безпосередньо вплине на комуналку. Адже, нові власники захочуть повернути собі витрачені кошти.

Втім, Зеленський підсумував, що це суттєво впливає на середній та малий бізнес. Адже, ми бачимо, що на вулицях постійно з’являються знижки. З його слів, таке може бути тільки в умовах ринкової конкуренції.

«Ми поспілкувалися з експертами і зверніть увагу: 80% українського вугілля – в одних руках, 85% електроенергії також в одних руках. При чому тих самих. Про яку конкуренцію може йти мова?» – запитав кандидат у президенти.