Неділя, 22 Травня, 2022

На Медведчука відкрили справу щодо сепаратизму та держзради

На Віктора Медведчука відкрили справу щодо підозри у державній зраді. Розповідають, що справу порушили за зверненням народного депутата від «Народного фронту»  Андрія Тетерука. Далі розповість yes-lutsk, з посиланням на ТСН.

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне впровадження про підозру у сепаратизмі та можливу державну зраду політика Віктора Медведчука. Про це стало відомо завдяки інформації з офіційної сторінки у Facebook речниці генерального прокурора Лариси Сарган.

Повідомляють, що справа стосується «гучної заяви» Медведчука, щодо необхідності утворення так званого автономного регіону Донбас, з утворенням власного парламенту та уряду, а також про закріплення такого статусу в Конституції України.

Втім, Лариса Сарган наголосила, що такі плани сприяють законодавчому закріпленню тимчасово окупованої території всупереч Основному Закону та надають іноземній державі допомогу в проведенні підривної діяльності проти України.

А також, додала, що за Конституцією, Україна – унітарна держава із закріпленим територіальним устроєм, а РФ веде агресію проти України через забезпечення самопроголошених “ДНР” та “ЛНР” живою силою, озброєнням тощо.

Відтак, у діях політика Віктора Медведчука вбачають прямі ознаки таких злочинів, як посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, а також, державна зрада.

Речниця генерального прокурора України додала, що усі матеріали кримінальних впроваджень будуть передані до Служби Безпеки України за підслідністю.

До слова, Віктор Медведчук зробив цю гучну заяву на партійному з’їзді, що відбувався 29 січня 2019 року в м. Києві.  А також, відразу додав, що його пропозиція не порушує Конституцію України.