П’ятниця, 20 Травня, 2022

Волинські атовці залишились без нагород: в усьому винна Тимошенко?

Волинські «кіборги» – бійці, які захищали Донецький аеропорт в 2014-2015 роках – відмовились від отриманих нагород. Адже документи на ці нагороди були підписані головою Всеукраїнської спілки «Побратими України» Миколою Миньом, котрий на з’їзді партії «Батьківщина» відкрито підтримував кандидатку у президенти Юлію Тимошенко. Атовець Вадим Ваврищук щодо даної ситуації пояснює, –  він і його побратими ні в якому разі не цураються свого «статусу», але й не хочуть брати участь в політичних іграх – інформує yes-lutsk з посиланням на Район.Луцьк.

На з’їзді партії «Батьківщина», 22 січня 2019 року, була значна кількість військових. Це і не дивно, адже в умовах стану, в якому перебуває теперішня Україна, доволі вигідно використовувати «форму» у виборчій кампанії. Населення Країни поважає бійців і цінує їхню думку, тож запросити стільки «почесних гостей» –  доволі продуманий хід.

Події на з’їзді

Боєць 80-ї бригади Микола Миньо під час свого виступу звернувся до Юлії Тимошенко зі словами «ми вас підтримуємо, ви наш президент і верховний головнокомандувач». Інший ж учасник програми – Олег Кравець, боєць роти військової розвідки – написав та прочитав зі сцени вірша, в якому назвав Тимошенко «єдиним політичним кіборгом України».  

Реакція інших бійців

Після такого, зі слів Вадима Ваврищука, дев’ять волинських бійців здали свої нагороди. Спочатку їх віддали голові спілки учасників АТО у Володимирі-Волинському Юрію Степанюку, який згодом передасть їх «Побратимам України». Ініціатором такого вчинку став Юрій Оксенюк.

Волинський кіборг Вадим Ваврищук запевняє, що «кіборги» не цураються того, де вони побували, і того, ким вони є, але вони дуже протестують проти того, щоб Юлію Тимошенко ставили з ними в один ряд. Найбільшу бурю обурення у волинських бійців викликало те, що кандидатку на пост Президента назвали «кіборгом», адже бути «юліними кіборгами» вони не бажають.